arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۲ - ۰۱ دی ۱۳۹۷

آلمان: انتظار داشتیم آمریکا در مورد خروج از سوریه با ما مشورت کند

یک مقام دولت آلمان گفت: تصمیم ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی از سوریه می‌تواند منجر به تغییر دینامیک جنگ ۸ ساله با داعش شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک مقام دولت آلمان اظهار کرد، تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی از سوریه می‌تواند منجر به تغییر دینامیک جنگ ۸ ساله با داعش شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت آلمان اعلام کرد: اگر آمریکا پیش از تصمیم‌گیری درباره خارج ساختن سربازان آمریکایی از سوریه با این دولت مشورت می‌کرد، از این امر متشکر می‌بود.

اولریک دمر معاون سخنگوی دولت آلمان در یک کنفرانس خبری در برلین گفت: آمریکا پیش از تصمیم‌گیری درباره خارج کردن نظامیانش از سوریه با آن‌ها مشورت نکرد درحالی که آن‌ها در جنگ علیه گروه تروریستی داعش با همدیگر هم پیمان هستند.

او خاطر نشان کرد: هنوز خیلی کار برای رسیدن به پیروزی نهایی بر داعش وجود دارد. اعلام تصمیم آمریکا برای خارج کردن سربازانش از سوریه می‌تواند دینامیک جنگ هشت ساله در سوریه را تغییر دهد.

او بر لزوم اینکه همه طرف‌ها باید در فرآیند سیاسی باقی بماند تاکید کرد. این اظهارات این مقام آلمانی در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه دستور به آغاز خروج همه نیرو‌های آمریکایی در سوریه که به بهانه مبارزه با داعش به این کشور اعزام شده بودند داده و مدعی شد که داعش شکست خورده است.

آمریکا در سال ۲۰۱۴ عملیات‌های هوایی در سوریه را در غالب ائتلافی تحت رهبری خود برای مبارزه با داعش آغاز کرد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که نظامیان آمریکایی در عرض ۶۰ تا ۱۰۰ روز از سوریه خارج خواهند شد. اخیرا نیز ترکیه از تصمیمش برای عملیات نظامی برای حمله به گروه‌های پ‌ک‌ک و یگان‌های مدافع خلق در شمال شرق سوریه خبر داد.

نظرات بینندگان