arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۱ - ۰۳ دی ۱۳۹۷

۲ مرد جوان قربانی "قاتل خاموش" شدند

با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد در طبقه سوم یک ساختمان سه طبقه در یک واحد حدوداً 70 متری گازگرفتگی رخ داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر گازگرفتگی مرگبار در یک منزل مسکونی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 23:33 شب گذشته یک مورد حادثه گازگرفتگی در یک واحد مسکونی، واقع در شهرک کاروان، خیابان انیسی، خیابان کریمی به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه 78 آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد در طبقه سوم یک ساختمان سه طبقه در یک واحد حدوداً 70 متری گازگرفتگی رخ داده است؛ پیش از رسیدن آتش‌نشانان یکی از بستگان از عدم پاسخگویی اعضای منزل نگران شده و پس از ورود به منزل به سرعت با سامانه 125 تماس گرفته بود.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان با حضور در منزل با وضعیت بی‌رمق دو مرد حدوداً 20 و 25 ساله مواجه شدند که در معاینات اولیه مشخص شد هر دو جان خود را از دست داده‌اند.

ملکی با بیان اینکه علت اصلی مرگ پس از معاینات لازم توسط عوامل پزشکی قانونی مشخص می‌شود، گفت: با حضور کارشناس آتش‌نشانی و بررسی دقیق مشخص شد نداشتن دودکش مناسب، عدم استفاده از کلاهک H در سطح پشت‌بام، روشن ماندن طولانی‌مدت بخاری و آبگرمکن با شعله زیاد و بسته بودن در و پنجره‌ها باعث کاهش شدید اکسیژن و انتشار گاز منواکسید کربن در در این منزل شده است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای سرد سال بسیاری از شهروندان، شعله وسایل گرمایشی مخصوصاً بخاری را زیاد کرده و حتی از اجاقهای خوراک‌پزی که مناسب محیط‌های بسته نیست، استفاده می‌کنند در صورتیکه افزایش شعله باعث کاهش اکسیژن در محل می‌شود.

وی متذکر شد: در صورت استفاده از وسایل گرمایشی شعله‌دار، باید مسیر مناسبی برای ورود هوا در نظر گرفته شود.

نظرات بینندگان