arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۶ - ۰۳ دی ۱۳۹۷

ریابکوف: آمریکا نیروهای خود را از سوریه خارج نمی‌کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفت که آمریکا به حضور در سوریه بر اساس مجموعه منافعش نیازمند است و تصور نمی‌کند آمریکا در وعده خود برای خارج کردن نیروهای نظامی‌اش از سوریه صادق باشد و این اتفاق اصلا تحقق یابد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

معاون وزیر خارجه روسیه معتقد است، آمریکا نیروهای خود را از سوریه خارج نخواهد کرد.

به گزارش فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) گفت که تصور نمی‌کند آمریکا در وعده خود برای خارج کردن نیروهای نظامی‌اش از سوریه صادق باشد و این اتفاق اصلا تحقق یابد.

بنا بر این گزارش، ریابکوف در گفت‌وگو با خبرگزاری «اینترفکس» تأکید کرد: «آمریکا به حضور در سوریه بر اساس مجموعه منافعش نیازمند است».

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش، به صورت غیرمنتظره اعلام کرد که تصمیم دارد نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.

دستور غیرمنتظره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه انتقادات زیادی را از این تصمیم ترامپ برانگیخته است. برخی تحلیلگران آن را نشانه شکست راهبرد آمریکا در سوریه خوانده و بعضی از منتقدان آمریکایی نیز آن را هدیه کریسمس از سوی ترامپ به دشمنان آمریکا از جمله روسیه قلمداد کرده‌اند.

معاون وزیر خارجه روسیه در شرایطی که موضوع خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به یک بحث داغ در محافل رسانه‌ای و سیاسی بدل شده، تأکید کرد، بعید می‌داند که آمریکا نیروهایش را از سوریه خارج کند.

وی در ادامه گفت: «ما به خوبی در جریان آنچه در حال وقوع در سوریه است در رابطه با خروج یا باقی ماندن نیروهای نظامی آمریکا در سوریه قرار گرفته‌ایم».

برچسب ها: ریابکوف
نظرات بینندگان