arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۴ - ۰۴ دی ۱۳۹۷

شرایط برای دلار آمریکا در سال ۲۰۱۹ سخت‌تر می‌شود

افزایش ریسک‌های سیاسی از طرف واشنگتن باعث می‌شود تاجران در پایان سال ۲۰۱۸ نسبت به دلار بد بین شوند.بیشتر پیش‌بینی‌ها مبنی بر این است که دلار که در این ماه قوی‌ترین حالت خود را در یک سال و نیم گذشته داشت، در ۲۰۱۹ با شرایط سخت تری روبرو خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


دلار که در این ماه قوی‌ترین وضعیت خود را در یک سال و نیم گذشته داشته، در ۲۰۱۹ با شرایط سخت تری روبرو خواهد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، افزایش ریسک‌های سیاسی از طرف واشنگتن باعث می‌شود تاجران در پایان سال ۲۰۱۸ نسبت به دلار بد بین شوند.

بیشتر پیش‌بینی‌ها مبنی بر این است که دلار که در این ماه قوی‌ترین حالت خود را در یک سال و نیم گذشته داشت، در ۲۰۱۹ با شرایط سخت تری روبرو خواهد بود. بیشتر این پیش بینی‌های منفی به خاطر دورنمای رشد اقتصادی در آمریکا و مناطق دیگر است و همچنین به دلیل نگرانی در مورد یک اشتباه احتمالی در سیاست از طرف فدرال رزرو. ولی افزایش سوء عملکرد سیاسی، فلج شدن دولت و تهدید‌های احتمالی برای استقلال فدرال رزرو اوضاع را پیچیده‌تر کرده است.

وین تین، رئیس جهانی استراتژی ارز در بران برادرز هریمن گفت: بازار هنوز تحت تاثیر ضربه هفته گذشته فدرال رزرو، تعطیلی دولت و ریسک فزاینده ژئوپولیتیکی قرار دارد. با توجه به وقایع اخیر، دلار عملکرد خوبی داشته است، ولی در برابر از دست رفتن اعتماد به نفس سیاست گذاران آمریکا آسیب پذیر است.

سقوط دلار در معامله‌های روز دوشنبه بر ریسک‌ها تاکید می‌کند. به دنبال اخبار آخر هفته مبنی بر تعطیلی نسبی دولت آمریکا در بحبوحه نزاع سیاسی و با افزایش احتمال برکناری جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ارزش دلار در برابر اکثر ۱۰ ارز برتر دنیا پایین آمده است. سهام آمریکا هم به پایین‌ترین حد در ۲۰ ماه گذشته رسید.

تین در یادداشتی نوشت: «برکنار کردن پاول فاجعه‌آمیز است. بازار‌ها ممکن است سیاست فدرال رزرو را دوست نداشته باشند، ولی از دست رفتن استقلال فدرال رزرو را هم نمی‌خواهند.

او گفت: «شرایط سیاسی فعلی آمریکا خوب به نظر نمی‌رسد. هیچ انگیزه‌ای به من نمی‌دهد که در اوراق قرضه آمریکا سرمایه گذاری کنم.

نظرات بینندگان