کد خبر: ۴۴۸۸۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۱ - ۲۸ آبان ۱۳۹۰
حرفه ای ترین وکلای سیف الاسلام در لندن، آماده می شوند

دردسری تازه برای این سه کشور؛ محاکمه کاریزماتیک ترین فرزند معمر قذافی

کشورهای غربی دخیل در جنگ لیبی علاقه زیادی برای محاکمه سیف الاسلام قذافی ندارند زیرا سیف الاسلام از پرونده هایی خبر دارد که به احتمال زیاد می تواند برای فرانسه، انگلیس، امریکا و برخی دیگر از کشورها دردسرساز باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


کارشناس مسائل بین المللی در شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گفت: محاکمه سیف الاسلام قذافی احتمال دارد برای فرانسه، انگلیس و امریکا دردسر ساز باشد.

به گزارش سرویس بین الملل "انتخاب"؛ ماتیو مابن درباره شخصیت سیف الاسلام قذافی گفت: سیف الاسلام احتمالا کاریزماتیک ترین فرزند معمر قذافی بود.

وی بلندپروازترین فرزند قذافی نیز بود.

وی به عنوان جانشین طبیعی پدرش شناخته می شد.

دادستان دیوان بین المللی کیفری وی را نخست وزیر دولت معمر قذافی می دانست هر چند وی هرگز به طور رسمی به این سمت منصوب نشد.

او در بهترین دانشگاه های انگلیس تحصیل کرده بود، در انگلیس برای خودش شبکه ای داشت و در این کشور زیاد اقامت می کرد.

به این ترتیب وی می توانست چهره ای مدرن به لیبی آینده بدهد و حداقل در رویاهای قذافی، سیف الاسلام، مظهر لیبی آینده بود.

این کارشناس درباره نحوه و محل بازداشت سیف الاسلام قذافی گفت: زمانی که منبع خبر ما شورای ملی انتقالی لیبی باشد به سختی می توان با قطعیت سخن گفت و اطلاعاتی را بررسی کرد.

قبل از این هفت بار خبر بازداشت سیف الاسلام تکذیب شده است.

بازداشت سیف الاسلام آخرین هدف مهم باقی مانده از دوران قذافی بود.

سیف الاسلام اعلام کرده بود که دوست دارد در دیوان بین المللی کیفری محاکمه شود.

امروز این سوال مطرح است که وی در برابر چه کسانی محاکمه خواهد شد.

آیا وی در دادگستری بین المللی محاکمه خواهد شد یا در دادگستری لیبی و اگر قرار است وی در دادگستری لیبی محاکمه شود،چه کسانی وی را محاکمه خواهند کرد زیرا باید خاطر نشان کرد که دولت این کشور قرار است در روزهای آینده تشکیل شود اما تشکیل دولت به این معنا نیست که نهادهایی توانا برای مدیریت پرونده ای با این اهمیت ایجاد خواهد شد.

این که وزیر دادگستری شورای ملی انتقالی لیبی خبر بازداشت سیف الاسلام را اعلام کرده است این سخن به میان می آید که مبادا رهبران شورای ملی انتقالی لیبی اشتباهات خود را در زمان بازداشت معمر قذافی بار دیگر مرتکب شوند. آنها به چهره ای برای محاکمه کردن نیاز دارند.

این بدین معنا نیست که کشورهای غربی دخیل در جنگ لیبی علاقه زیادی برای محاکمه سیف الاسلام قذافی دارند زیرا سیف الاسلام از پرونده هایی خبر دارد که به احتمال زیاد می تواند برای فرانسه، انگلیس، امریکا و برخی دیگر از کشورها دردسرساز باشد.

اما اگر سیف الاسلام خواستار این شده است که در دیوان بین المللی کیفری محاکمه شود احتمالا به این علت است که وی فکر می کند اتهامات ضعیفی علیه او مطرح است.

اکنون شواهد بسیار کمی وجود دارد که بتواند تایید کند سیف الاسلام آن گونه که شورای ملی انتقالی لیبی می گوید جنایت مرتکب شده است.

نباید فراموش کرد که سیف الاسلام هرگز نقشی رسمی در دولت لیبی نداشته است و اینکه همه مسئولیت ها را می توان به گردن معمر قذافی انداخت.

اگر از سیف الاسلام به خوبی دفاع شود و به این علت که او هنوز شبکه ای از وکلای فوق العاده شایسته به ویژه در لندن در اختیار دارد این احتمال وجود دارد که همه اتهامات علیه وی رد شود.

در نهایت می توان گفت با توجه به سرنوشتی که معمر قذافی به آن دچار شد اینکه سیف الاسلام به دست عناصری باثبات از شورای ملی انتقالی لیبی بازداشت شده است خبر خوبی می تواند برای خود وی باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
FR
|
UNITED STATES
|
۰۵:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
1
0
برو ..همش تئوری توطئه ...
نظرات بینندگان