arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۸۵۷
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۰۵ دی ۱۳۹۷

اولین عکس از دانشجویان کشته شده

خبرهای این حادثه یکی پشت دیگری در خروجی سایت ها منتشر شد که در این بین مشخص شد نه نفر جان باخته اند که ظاهرا 2 نفر از قربانی ها دختر هستند و از هفت فوت شده چهار نفرشان هویت شان مشخص نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اولین عکس از دانشجویان کشته شده

خبرهای این حادثه یکی پشت دیگری در خروجی سایت ها منتشر شد که در این بین مشخص شد نه نفر جان باخته اند که ظاهرا 2 نفر از قربانی ها دختر هستند و از هفت فوت شده چهار نفرشان هویت شان مشخص نیست.

ساعت ها از حادثه واژگون شدن اتوبوس دانشجوهای دانشگاه آزاد اسلامی علوم تحقیقات تهران گذشته و حالا بازمانده های در حسرت دیدن همکلاسی هایشان عکس های آنها را با هم به اشتراک می گذارند.

اسامی و عکس های دانشجوهایی که منتشر نشد

خبرهای این حادثه یکی پشت دیگری در خروجی سایت ها منتشر شد که در این بین مشخص شد نه نفر جان باخته اند که ظاهرا 2 نفر از قربانی ها دختر هستند و از هفت فوت شده چهار نفرشان هویت شان مشخص نیست. سایت دانشگاه آزاد که باید در این هنگام اقدام به اطلاع رسانی می کرد متاسفانه هیچ عکس ها و خبری را منتشر نکرده است.

اولین عکس از دانشجویان کشته شده

بررسی علت حادثه

اتفاق هولناکی رخ داده است. خیلی ها نگران برخی ها اصلا در جریان نیستند و خیلی از مردم ایران غمگین، اما باز هم یک حادثه که همه دنبال مقصر آن هستند. دقایق نخست حادثه خبری درج شد که محتوای آن راننده به عنوان مقصر غیر عمد نشانه گرفته بود. ماجرا از این قرار است که یک رسانه اعلام کرد راننده حادثه هنگام رانندگی سکته قلبی کرده است و به این دلیل حادثه خونین تصادف رخ داده است. ساعتی دیگر رئیس اورژانس تهران اعلام کرد که موضوع سکته کردن یا نکردن راننده اتوبوس باید از سوی سازمان پزشکی قانونی اعلام شود و این خبر مورد تایید نیست.

بعد از این صحبت رئیس اورژانس جزییات تصادف مشخص شد؛ سردار مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ در این خصوص گفت که به دلیل اینکه بخش‌هایی از معابر دانشگاه در ارتفاعات با شیب تند قرار دارد، این اتوبوس از قسمت‌های شمالی به سمت جنوب در حرکت بوده که در انتهای مسیر در بخشی از راه از مسیر خارج می‌شود و وارد فضای سبز محوطه دانشگاه می‌شود، حدود 90 متر در فضای سبز قل می‌خورد و به دلیل اینکه در شیب تند قرار گرفته بود و پس از آن با پایه بتنی که تأسیسات آب از آن عبور می‌کرده برخورد کرده است، بخش عمده‌ای از اتوبوس از بین می‌رود و تنها انتهای اتوبوس باقی می‌ماند و دلیل افزایش تلفات را همین موضوع عنوان کرد که در آخر تاکید کرد که علت اصلی حادثه در دست بررسی است.

در آخر مشخص شد این حادثه به خاطر بریدن ترمز اتفاق افتاده است که برخی از مصدومان گفتند که این اتوبوس روز قبل هم چنین مشکلی داشته است.

منبع:رکنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۶
غیر قابل انتشار: ۴
ناشناس
|
Bulgaria
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
1
29
هنوز كسي استعفا نكرده يا بركنار نشده است؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
چرا . استعفایی در کار نیست
دانشگاه تعطیل شد
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
بدليل اينكه اين موضوع را تحت عنوان قضا و قدر الهي تقسيم بندي ميكنند لذا نياز به استعفا و بركناري احستس نميشود و از جهتي مسولين اين دانشگاه اسلامي مبرا از هرگونه اشتباه و ايراد ميباشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
چرا بابا چندتا کارشناس رو فرستادم مرخصی
خدایش شما نمی‌دونی که آقای دکتر ولایتی و ... شأن بالاتری دارند از اینکه شما باهاشون صحبت کنی؟
رئیس دانشگاه و ... هم شوق خدمت نمی‌ذاره کنار برن
شما می‌مونی که خدایش مقصر بودی
برو استعفا بده
استغفار هم بکن
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
17
ازخدا میخوام اگر کسی برای مال اندوزی یا به خاطر احمال کاری مقصر این حادثه هست .به غیر از راننده بخت برگشته ،خدا جزاشو بده .گلهای پر پر شده روحتون در آرامش باشه ما که آرامش نداریم.
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
0
7
مگه میدون جنگه که سرنوشت نامشخص باشه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
2
11
استعفا و عذرخواهی که قرتی بازی خارجیاس و دامن فرهنگ ما از این آلودگی مبراست. نهایت ماجرا قضا و قدر بوده که مشیت الهی است و وظیفه ی بندگان نیز تمشیت است.

لاکن سئوالی دارم که اگر مشغله فراوان عزیز مسئول در دانشگاه آزاد اجازه بدهد پاسخش شنیدنی است؛ چرا تکمیل پروژه تله کابینی که قرار بوده کار اتوبوس ها را در امر جابجایی دانشجویان بکند و 80 درصد پیشرفت داشته، متوقف شده است.
البته جسارت کردم و صد البته وقت آن عزیز مسئول اگر لازم است مصروف تحلیل عارفانه های ابوالسعید ابی الخیر یا مواضع ابن بطوطه بشود من خرده ای نخواهم گرفت. حتی اگر لازم است در اخبار بیست و سی درباره نقش استکبار جهانی در برجام تحلیلی ارائه کنند واجب تر و لازم تر است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
آقا شما مورد داری
داری سیاه نمایی می‌کنی
شأن مردم پرسیدن نیست که ...
ایزدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
2
14
وقتی یک نماینده مجلس در اداره ای در یک شهرستان دور دست نسبت به پایتخت ، با یک کارمند بگو مگو می کنند ، آن نماینده در مجلس یارگیری می کند تا وزیر آن اداره را استیضاح کند و یا دو قطار بر اثر اشتباه غیر عمد یک کارمند بهم می خورند و هشت نفر کشته می شوند و همه بلند پایگان ارکان نظام به دنبال برخورد با مقام عالی وزارت می شوند ، چرا کسی در پی استیضاح دکتر و لایتی و تنبیه مدیری که اتوبوس معیوب را در مسیر ناهموار انتقال دانشجویان قرار داده، نیست ؟ این چه تبعیض ناروائی است ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
جلسه غیر علنی گذاشتن که چرا نذاشتن درازدهی متقلب دلالیش رو بکنه...
نظرات بینندگان