arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۸۷۶
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۲ - ۰۵ دی ۱۳۹۷

ترامپ: به منوچین اعتماد دارم

با وجود انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال اخراج استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به دلیل نوسانات در بازار آمریکا و نگرانی سرمایه‌گذاران به خاطر افزایش نرخ بهره، دونالد ترامپ اعلام کرد که به وی اعتماد دارد.رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرده بود که بانک مرکزی بسیار زود نرخ بهره را افزایش داده است که این مساله به ریاست جمهوری وی آسیب وارد می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

با وجود انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال اخراج استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به دلیل نوسانات در بازار آمریکا و نگرانی سرمایه‌گذاران به خاطر افزایش نرخ بهره، دونالد ترامپ اعلام کرد که به وی اعتماد دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: من به او اعتماد دارم. او یک انسان صبور و بسیار با استعداد است.

اما رییس‌جمهور در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد که بانک مرکزی بسیار زود نرخ بهره را افزایش داده است که این مساله به ریاست جمهوری وی آسیب وارد می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا به "جروم پاول" رییس بانک مرکزی اعتماد دارد، گفت: آنها زود نرخ بهره را افزایش دادند... آنها فکر می‌کنند که اقتصاد وضع بسیار خوبی دارد اما فکر می‌کنم که آنها بسیار سریع به این نتیجه رسیده‌اند.

این اظهارات در حالی بیان شد که شبکه خبری بلومبرگ همچنین از قول یکی دیگر از منابع مطلع گزارش داد که آینده استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا به سقوط ارزش بازار و بورس بستگی دارد.

استفن میرو،‌ از مقام‌های سابق خزانه‌داری آمریکا و از شرکای مدیریتی در دفتر مشاوران سیاست‌گذاری بیکن در واشنگتن دی سی به بلومبرگ گفت:‌ تعدادی از افراد در داخل کاخ سفید هستند که علاقه‌ای به منوچین ندارند و از اینکه او را از چشم رئیسش بیندازند، خشنود می‌شوند. تا به حال، او به واسطه این حقیقت که ترامپ او را دوست دارد و او را به چشم یک وفادار می‌بیند، از این سوءنظرها محافظت شده است.

با این حال برخی رسانه‌ها اعلام کردند که ترامپ در حال بررسی اخراج جروم پاول، رئیس بانک مرکزی است.

ترامپ مکررا این مساله را پرسیده که آیا برخی از مشاورانش می‌توانند با پاول دیدار کنند یا خیر چون وی موضع منوچین را تضعیف می‌کند.

منوچین هر هفته با پاول دیدار می‌کند و وزیر خزانه‌داری وظیفه تقویت دیدگاه و نظرات کاخ سفید را دارد.

ترامپ بارها منوچین را مورد سرزنش قرار داده است که چرا پاول را برای ریاست بانک مرکزی پیشنهاد داده است.

برچسب ها: ترامپ ، منوچین
نظرات بینندگان