arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۸۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۵ - ۰۵ دی ۱۳۹۷

مبارک و مرسی در دادگاه رو در روی هم قرار گرفتند

حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر که در پی انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ سرنگون شد امروز در دادگاهی که در مرکز آکادمی پلیس بطره برگزار شد، حضور یافت و رو در روی محمد مرسی، رئیس‌جمهوری مخلوع مصر که در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۳ برکنار شد، قرار گرفت تا علیه وی در پرونده معروف به "زندان‌ها" شهادت بدهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

امروز برای اولین بار در تاریخ مصر دو رئیس‌جمهوری برکنار شده رو در روی هم در دادگاه قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر که در پی انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ سرنگون شد امروز در دادگاهی که در مرکز آکادمی پلیس بطره برگزار شد، حضور یافت و رو در روی محمد مرسی، رئیس‌جمهوری مخلوع مصر که در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۳ برکنار شد، قرار گرفت تا علیه وی در پرونده معروف به "زندان‌ها" شهادت بدهد.

مبارک در این جلسه ابتدا گفت که اطلاعاتی که می‌خواهد بگوید به موافقت رئیس‌جمهوری و رهبری کل نیروهای مسلح نیاز دارد چراکه این اطلاعات اسرار زیادی را فاش می‌کند.

وی در جریان شهادت خود درباره این پرونده گفت: طی انقلاب ژانویه افرادی از طریق تونل‌ها برای حمایت از گروه اخوان المسلمین وارد کشور شدند. این تونل‌ها غیرقانونی بودند برای همین دولت از وجود آن‌ها اطلاع نداشت.

مبارک گفت: افرادی که به کشور نفوذ کرده بودند به زندان‌ها یورش بردند تا زندانیان حزب الله، حماس و اخوان المسلمین را آزاد کنند.

نظرات بینندگان