arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۳ - ۰۶ دی ۱۳۹۷

ضرورت نقش آفرینی استارت آپ ها در هوشمندسازی و بهبود خدمات پس از تولید بخش کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی،خرده فروشی را گلوگاه زنجیره تولید تا مصرف محصولات کشاورزی برشمرد و اظهار داشت:فاصله قیمت تولید تا مصرف محصولات کشاورزی در کشور،اجحاف به مصرف کنندگان است و از سوی دیگر بنیاد و پایداری تولید را به خطر می اندازد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر جهاد کشاورزی بر اهمیت و ضرورت نقش آفرینی استارت آپ ها در هوشمندسازی و بهبود خدمات پس از تولید بخش کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش انتخاب،محمود حجتی در مراسم اختتامیه رویداد استارت آپی بانک کشاورزی که در ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد،تصریح کرد:با اتکا به توان جوانان و شرکت های دانش بینان باید شیوه های نوین را در تولید و خدمات پس از تولید بکار بگیریم.

وی آب را از موضوعات مهم کشور عنوان کرد و افزود:در حال حاضر با بهره گیری از سامانه های نوین آبیاری،آب به مزارع و باغ ها منتقل می شود اما با گسترش بکارگیری سامانه های هوشمند آبیاری در سطح کشور،راندمان آبیاری به دو برابر افزایش می یابد.

حجتی ادامه داد: با استفاده از سامان های هوشمند میزان رطوبت خاک و نیاز آبی گیاه تعیین می شود و تا ۳۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود.

وزیر جهاد کشاورزی،خرده فروشی را گلوگاه زنجیره تولید تا مصرف محصولات کشاورزی برشمرد و اظهار داشت:فاصله قیمت تولید تا مصرف محصولات کشاورزی در کشور،اجحاف به مصرف کنندگان است و از سوی دیگر بنیاد و پایداری تولید را به خطر می اندازد.

حجتی اذعان کرد: در دنیا با عرضه کالاها از طریق فروشگاه های زنجیره ای فاصله قیمت تولید تا مصرف کاهش یافته است.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:لازم است زنجیره تولید تا مصرف در بخش کشاورزی با بهره گیری از شیوه های الکترونیک ساماندهی شود.

وی افزود:با عرضه محصولات کشاورزی از طریق شیوه های الکترونیک، فاصله قیمت تولید تا مصرف کاهش می یابد و ضمن حذف واسطه های غیرضرور، ارزش افزوده پنهان به تولیدکننده،مصرف کننده و کسانی که این شیوه های نوین را طراحی می کنند، می رسد.

حجتی خاطرنشان کرد:از آنجایی که در این شیوه، سفارش به صورت الکترونیک ارائه و کالا درب منزل تحویل می شود،بسیاری از هزینه های تبعی نیز کاهش می یابد.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:از ابتدای دولت یازدهم،توسعه شرکت های دانش بینان و مراکز رشد مورد توجه بوده است و لازم است این شرکت ها و مراکز تقویت شوند.

حجتی با اشاره به جنگ اقتصادی و شرایط تحریم بر ضرورت بهره گیری از فرصت ها برای ارائه خدمت تاکید کرد و افزود:مردم ایران جایگاه والایی دارند و باید با غنیمت شمردن فرصت ها به گونه ای خدمت کنیم تا آیندگان به نسل کنونی افتخار کنند.

بر اساس این گزارش،وزیر جهاد کشاورزی در پایان این مراسم از نمایشگاه استارت آپی بانک کشاورزی در محل ساختمان مرکزی بانک کشاورزی بازدید و با مدیران این شرکت های استارت آپی و فین تکی دیدار و گفتگو کرد.
نظرات بینندگان