arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۰۹۱
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۴ - ۰۶ دی ۱۳۹۷

هزاران نفر قربانی تغییرات اقلیمی در سال ۲۰۱۸

محققان در بررسی‌های خود نشان داده‌اند که موج گرما در اروپا به‌طور مستقیم تحت تاثیر گرمای ناشی از فعالیت‌های بشر بوده‌ است. همچنین حوادث جوی دیگر بر اثر تغییرات به وجود آمده در الگوهای آب و هوایی است که از پیامدهای تغییرات اقلیمی به حساب می‌آیند.پرهزینه ترین بلایای طبیعی مرتبط با افزایش دما و وقوع طوفان‌های فلورانس و مایکل بوده است که هر یک از آن‌ها به ترتیب حدود ۱۷ و ۱۵ میلیارد دلار هزینه به جا گذاشته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک موسسه خیریه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: پدیده‌های جوی مرتبط با تغییرات اقلیمی در سال ۲۰۱۸ به مرگ هزاران نفر و خسارت مالی قابل توجهی در سراسر جهان منجر شده‌ است.

موسسه خیریه Christian Aid در بررسی خود ۱۰ حادثه جوی را شناسایی کرده‌ که هر یک از آن‌ها بیش از یک میلیارد دلار هزینه بر جای گذاشته‌ است. همچنین چهار حادثه جوی در سال ۲۰۱۸ رخ داده است که هر یک از آن‌ها بیش از ۷ میلیارد دلار هزینه داشته‌اند.

محققان در بررسی‌های خود نشان داده‌اند که موج گرما در اروپا به‌طور مستقیم تحت تاثیر گرمای ناشی از فعالیت‌های بشر بوده‌ است. همچنین حوادث جوی دیگر بر اثر تغییرات به وجود آمده در الگوهای آب و هوایی است که از پیامدهای تغییرات اقلیمی به حساب می‌آیند.

در این گزارش آمده‌است: پرهزینه ترین بلایای طبیعی مرتبط با افزایش دما و وقوع طوفان‌های فلورانس و مایکل بوده است که هر یک از آن‌ها به ترتیب حدود ۱۷ و ۱۵ میلیارد دلار هزینه به جا گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، ژاپن در سال ۲۰۱۸ با پدیده‌های سیلاب و موج گرما روبرو بوده که با تاثیرات مخرب عظیمی همراه بوده‌ است. جاری شدن سیل در این کشور به فوت دست‌کم ۲۳۰ تن منجر شده و خسارت مالی به ارزش هفت میلیارد دلار به جا گذاشته‌ است.

نظرات بینندگان