arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۵ - ۰۶ دی ۱۳۹۷

عربستان: تعهدی برای بازسازی سوریه ندادیم

یک مسئول سفارت عربستان در واکنش به توئیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: ریاض هزینه‌های بازسازی سوریه به جای کشور خود را برعهده نمی‌گیرد و وعده جدیدی برای بازسازی این کشور نداده است.پیشتر رئیس جمهوری آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: عربستان در حال حاضر موافقت کرده تا مبالغ لازم برای بازسازی سوریه را پرداخت کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک مسئول سفارت عربستان در آمریکا اعلام کرد که کشورش هیچ تعهد جدیدی برای کمک به بازسازی سوریه نداده است.

به گزارش ایسنا، این دیپلمات عربستانی که خواست نامش فاش نشود، در واکنش به توئیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: ریاض هزینه‌های بازسازی سوریه به جای کشور خود را برعهده نمی‌گیرد و وعده جدیدی برای بازسازی این کشور نداده است.

طبق گزارش شبکه " سی ان بی سی"، این مسئول سفارت عربستان در آمریکا اعلام کرد: ریاض از ماه اوت تاکنون هیچگونه تعهدی برای ارائه بسته مالی جدید در ارتباط با سوریه نداده است. آخرین تعهد آن زمانی بود که واشنگتن اعلام کرد، ریاض قصد دارد ۱۰۰ میلیون دلار برای برقراری ثبات در مناطق آزاد شده سوریه از چنگال داعش اختصاص دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عربستان یکی از اعضای اصلی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا به شمار می‌رود و دومین کشوری است که حملات هوایی‌ علیه داعش در سوریه انجام و میلیون‌ها دلار برای امدادرسانی به غیرنظامیان اختصاص داده است.

پیشتر رئیس جمهوری آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: عربستان در حال حاضر موافقت کرده تا مبالغ لازم برای بازسازی سوریه را پرداخت کند.

در مقابل، هیچ واکنشی از سوی ریاض درخصوص این اظهارات ترامپ، ارائه نشده است.

نظرات بینندگان