arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۲۵۲
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۶ - ۰۷ دی ۱۳۹۷

ترامپ: در صورت عدم تامین بودجه دیوار مرزی، کل مرزهای مکزیک را می‌بندم

رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه تهدید کرد، در صورتی که دموکرات‌ها با پرداخت هزینه برای احداث دیوار در مرز این کشور با مکزیک مخالفت کنند، مرز را به طور کامل مسدود می‌کند. اجرایی شدن این اقدام در راستای سیاست‌های مهاجرتی ترامپ پیگیری می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس‌جمهور آمریکا امروز تهدید کرد که اگر دموکرات‌ها با پرداخت بودجه لازم برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت نکنند، در این صورت مرزهای جنوبی را به طور کامل خواهد بست.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه تهدید کرد، در صورتی که دموکرات‌ها با پرداخت هزینه برای احداث دیوار در مرز این کشور با مکزیک مخالفت کنند، مرز را به طور کامل مسدود می‌کند. اجرایی شدن این اقدام در راستای سیاست‌های مهاجرتی ترامپ پیگیری می‌شود.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ترامپ در ادامه اقدامات خود برای تحت‌فشار گذاشتن دموکرات‌ها با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «اگر کارشکنان دموکرات به ما برای پایان ساخت دیوار پول ندهند و قانون مضحک مهاجرت که به کشورمان تحمیل شده است را تغییر ندهند، در این صورت ناچار می‌شویم که مرز جنوبی را به طور کامل ببندیم.»

 

 

 

ترامپ روز سه‌شنبه بار دیگر بر ساخت دیوار در مرز مکزیک تاکید و پایان تعطیلی دولت را منوط به توافق با دموکرات‌ها درباره بودجه ساخت دیوار حائل با مکزیک کرد.

وی گفت: « تا زمانی که بودجه دیوار در مرز با مکزیک تامین نشود تعطیلی دولت پایان نخواهد یافت.»

تعطیلی دولت آمریکا پس از آن رخ داد که دولت و کنگره نتوانستند بر سر اختصاص پنج میلیارد دلار به پروژه احداث دیوار در مرز آمریکا با مکزیک به توافق برسند.

پروژه مزبور بخشی از قول‌های انتخاباتی دونالد ترامپ و در راستای مقابله با ورود سیل مهاجرین به آمریکا است.

ساخت دیوار در مرز مکزیک به بهانه مقابله با ورود پناهجویان و مهاجرین غیرقانونی یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ بود. او در آن زمان تأکید می‌کرد که مکزیک باید پول ساخت این دیوار را بپردازد، اما با رد این درخواست از سوی دولت مکزیک، ترامپ اکنون نمایندگان کنگره را برای تخصیص بودجه به این پروژه تحت فشار قرار داده است.

نظرات بینندگان