arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۲۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۹ - ۰۷ دی ۱۳۹۷

وزیر خارجه بحرین: منامه از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند

وزیر خارجه بحرین از سوریه به عنوان یک کشور بسیار مهم در جهان عرب یاد و اعلام کرد که منامه از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه در برابر هرگونه نقض حاکمیت حمایت می‌کند. 'خالدبن احمد آل خلیفه' در حساب توئیتری خود نوشت: سوریه یک کشور کلیدی عرب در منطقه است و ما و سوریه با وجود شرایط سخت و دشوار، روابطمان را قطع نکردیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر خارجه بحرین از سوریه به عنوان یک کشور بسیار مهم در جهان عرب یاد و اعلام کرد که منامه از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه در برابر هرگونه نقض حاکمیت حمایت می‌کند.

به گزارش عصر جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، 'خالدبن احمد آل خلیفه' در حساب توئیتری خود نوشت: سوریه یک کشور کلیدی عرب در منطقه است و ما و سوریه با وجود شرایط سخت و دشوار، روابطمان را قطع نکردیم.
وی افزود: ما از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه در برابر هرگونه نقض حاکمیت و بازگشت ثبات، برقراری امنیت و تحقق شکوفایی برای ملت سوریه حمایت می‌کنیم.
بحرین روز جمعه با اعلام ادامه کار سفارت این کشور در سوریه، خاطرنشان کرد که فعالیت سفارت بحرین به طور عادی درحال انجام است.
برخی کارشناسان اظهارات منامه را بیانگر تغییر موضع و رویکرد بحرین درقبال سوریه ارزیابی می‌کنند.
وزارت امور خارجه امارات نیز روز گذشته اعلام کرد که فعالیت سفارت این کشور در دمشق از سرگرفته شده است.
با آغاز بحران سوریه از اوایل سال ۲۰۱۱ میلادی برخی کشور‌های عربی همچون امارات روابط دیپلماتیک خود را با دمشق قطع و سفارتخانه‌های خود را در این کشور بستند.
این درحالی است که اکنون منابع دیپلماتیک از تلاش شماری از کشور‌های عربی و منطقه‌ای برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک و گشودن سفارتخانه‌های خود در دمشق خبر می‌دهند که از زمان آغاز بحران در سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی بسته شد.

نظرات بینندگان