arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۱ - ۰۹ دی ۱۳۹۷

بیرانوند رکورد رونالدو را خراب کرد

ترمز اوج‌گیری رونالدو پس از هشت سال کشیده شد، آن هم توسط دروازه‌بان ایرانی.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بیرانوند رکورد رونالدو را خراب کرد

ترمز اوج‌گیری رونالدو پس از هشت سال کشیده شد، آن هم توسط دروازه‌بان ایرانی.

رونالدو، فوق ستاره پرتغالی یوونتوس در دیدار مقابل سمپدوریا دبل کرد و تعداد گل‌های خود در پایان سال 2018 را به 49 گل رساند. او با این تعداد گل به نوعی پس از 8 سال ترک عادت کرد. فوق ستاره پرتغالی در 8 فصل متوالی از سال 2010 در ترکیب تیم ملی پرتغال و رئال مادرید به رکورد بیش از 50 گل زده در هر سال می‌رسید اما این‌بار موفق نشد.

او در سال 2011 در مجموع بازیهای باشگاهی و ملی توانست 60 گل به ثمر برساند و در سال 2012 در مجموع 63 گل را به نام خود ثبت کرد. اما اوج درخشش رونالدو در سال 2013 بود، جایی که توانست در مجموع 69 گل بزند. کریس در سالهای 2014 و 2015 و 2016 توانست همچنان روی فرم باشد و 61، 57 و 55 گل درون دروازه حریفان کند.او در سال 2017 یکبار دیگر آمادگی خود را به رخ کشید و در مجموع بازیهای باشگاهی و ملی توانست 53 گل را به نام خود ثبت کند.

کریستیانو رونالدو در سال 2018 این فرصت را داشت تا علاوه بر بازی های باشگاهی در جام جهانی هم بدرخشد و تعداد گل های خود را افزایش دهد اما مانند مسی رقابتهای جام جهانی برای او خوب پیش نرفت و او خیلی زود به همراه پرتغال از این رقابتها حذف شد.

قطعا رونالدو در سال 2018 در کنار گل های فوق العاده ای که به ثمر رسانده موقعیت های زیادی را هم برای گلزنی از دست داده است. شاید مهم‌ترین دروازه‌بانی که مانع 50 گله شدن رونالدو و شکست رکورد 8ساله او شد، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی در جام جهانی بود. بیرانوند در بازی برابر پرتغال پنالتی رونالدو را به زیبایی مهار کرد تا این اسطوره پرتغالی سایه بیرانوند را در پایان سال هم پشت سر خود حس کند؛ چطوری کریس!

نظرات بینندگان