arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۲ - ۰۹ دی ۱۳۹۷

سردار سلامی: فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی سهمگین‌تر و عامل تحریم کشور بود

سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه گفت: فتنه ۸۸ نقطه متراکم توطئه هایی بود که دشمنان برای ایران اندیشیده بودند. جنگ به جای بیابانها به خیابانها کشیده شده بودو به دنبال تسخیر فکر و اندیشه ملت ایران بود و فکر می کرد می تواند ملت را از دستاوردها و رهبرشان جدا کنند.فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی خطرناکتر و سهمگینتر بود زیرا دشمن همه هویت، آگاهی و آزادی ملت ایران را نشانه رفته بودند، آنها می خواستند دستاوردهای ملت را قربانی کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: فتنه ۸۸ عامل تحریم کشور بود، لذا ملت ایران همچنان از آن فتنه خطرناک رنج می برد.

سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز یکشنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی که در میدان امام حسین تهران برگزار شد، گفت: در تاریخ هر ملت روزهایی وجود دارد که جاودانه است . ملت ایران بارها آفرینش‌گر روزهای الهی بوده است .

وی افزود: حداقل می توان تا ۹ دی ۸۸ پنج یوم الله که ملت امریکا را شکست داد نام برد، اول ۲۲ بهمن که یک زلزله سیاسی را بر پیکر استعمار وارد کرد، که همچنان زنجیره آن امریکا را رنج می دهد.

سلامی گفت: واقعه عظیم و شگفت انگیز دیگر اشغال جاسوس‌خانه امریکا در تهران بود که تیر خلاص به حضور امریکا در ایران بود. بعد از آن آن گاه نیروهای دلتای امریکا در طبس در آتش سوختند ، ایران اسلامی نشان داد که این کشور هنر شکست دادن امریکا را دارد.

وی ادامه داد: پیروزی بعدی ، دفاع مقدس بود که استخوانهای استکبار شکسته شد. ملت ایران به جبهه ها شتافتند و این مملکت را برداً و سلاما در برابر شعله های آتش دشمن قرار دارند و نشان دادند که این ملت از هیچ قدرتی شکست نمی خورد .

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: یوم الله درخشان دیگر تحت رهبری های رهبر ژرف اندیش و شجاع رخ داد ۹ دی بود که ملت ایران درخشید ، در آن روز باشکوه و فراموش نشدنی ، ملت ایران تاریخ جدیدی ساخت.

وی اظهار داشت: همه قدرتهای شیطانی مصمم بودند در ارزوهایشان ایران را به براندازی برسانند. اما ملت ایران ، قدرتها و دنباله روان داخلی شان را با هم در گورستان تاریخ دفن کرد .

سلامی گفت: فتنه ۸۸ نقطه متراکم توطئه هایی بود که دشمنان برای ایران اندیشیده بودند. جنگ به جای بیابانها به خیابانها کشیده شده بودو به دنبال تسخیر فکر و اندیشه ملت ایران بود و فکر می کرد می تواند ملت را از دستاوردها و رهبرشان جدا کنند

وی اضافه کرد: فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی خطرناکتر و سهمگینتر بود زیرا دشمن همه هویت، آگاهی و آزادی ملت ایران را نشانه رفته بودند، آنها می خواستند دستاوردهای ملت را قربانی کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: فتنه گران زمینه اشتهاافرینی قدرتهای بزرگ را در طمع به این سرزمین فراهم کردند. اشتهای دشمن تحریک شد و تصور کردند می توانند موفق شوند.

وی افزود: فتنه هزاران میلیارد به اقتصاد کشور ضرر زد، بر چهره مردم سالاری ایران چنگ زدند و این تصور را پیش آورد که ملت ایران متزلزل شده است و این به ایجاد طمع به دشمنان ما جهت هجوم مجدد به این ملت کمک می کرد.

سلامی گفت: ۹ دی روزی است ملت ایران آرزوهای دشمنان را تشییع و تدفین کردند و عظمت ایران را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: فتنه تصویری بود از دشمنان این ملت و ۹ دی تجلی شکوه این ملت. درود بر همه کسانی که آن روز آمدند و از تاریخ درس گرفتند. ملت ایران می دانست که اگر رهبر خود را تنها بگذارد، ۲۸ مرداد تکرار خواهد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ملت ایران با هدایت رهبر حکیمش نشان داد که اگر دشمنان فتنه ای را آغاز کنند ، خاتمه دهنده آن ملت ایران است. اگر تهدیدی کنند، خاموش کننده آن ملت ایران است و اگر تحریم کنند، پیروز، ملت ایران است. نور خدا هرگز در این سرزمین خاموش نمی شود.

وی اظهار داشت: ای خدای بزرگ شاهد باش، ما امام خود را تنها نخواهیم گذاشت و پشت سر رهبر بزرگمان قله های بلند را فتح خواهیم کرد.

سلامی گفت: ملت ایران توانست زخمهای فتنه را ترمیم کند. رهبر عزیز و بزرگوار ما بزرگترین نقش را در هدایت ملت در جریان این توطئه ها داشت، او شرح صدر به خرج داد. او با الهام بخشی خود بذر آگاهی و ایمان را در دلهای ما کاشت که امروز شاخسارهای آن در عالم دیده می شود.

وی خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ عامل تحریم کشور بود، لذا ملت ایران همچنان از آن فتنه خطرناک رنج می برد اما امروز نفوذ منطقه ای ما بخشهای مختلفی از زمین را در بر می‌گیرد، نفوذ استکبارستیزی و نور انقلاب اسلامی که ملتها را از استعمار رهانیده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز ایران می تواند راه را در زمین و دریا و هوا راه را بر امریکا ببندد؛ امریکا امروز به زوال سیاسی و نظامی رسیده است. این یک ارزو نیست، واقعیت است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین زوال مربوط به عقب نشینی امریکا بدون هیچ دستاورد از منطقه است. امروز امریکا سردرگم است. برجام را امضا می کنند و خود از آن خارج می شوند. این یعنی سرگردانی. در سوریه و عراق میلیاردها دلار هزینه می کنند اما نهایتا بدون دستاورد خارج می شوند. اما آنها با وجود همه این شکستها هنوز بر ملت ایران متمرکزند، اما مطمئن باشند که این بار هم ملت ایران، آنها را شکست خواهند داد.

سلامی گفت: امریکایی ها می دانند که مذاکره شکاننده وحدت ملی ما و مقاومت مایه انسجام و وحدت ملی ماست. ملت ایران در هیچ میدان نابرابری شرکت نمی کنند . امریکایی ها فکر می کردند می توانند با تحریمها ملت ایران را شکست دهند اما هرچه بیشتر تحریم کنند ، تحریمهایشان کم اثر تر می شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان داشت: ما از هر زمان دیگری قوی تر، امیدوارتر و به آرمانهای خود و رهبرمان پایبندتریم، اما هنر آمریکا شکست خوردن است.

منبع: فارس