کد خبر: ۴۴۹۶۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۷ - ۲۹ آبان ۱۳۹۰

احمدی رجایی، رها بکن مشایی/ رجانیوز: قلع و قمع نیروهای انقلابی در ری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رجانیوز نوشت:

رجانيوز: به‌دنبال انتشار خبر بركناري جعفر فرجي، برخي از مردم و جوانان ري تصميم به برگزاري همايش بدرقه فرماندار ري در تالار شيخ صدوق حرم حضرت عبدالعظيم گرفتند كه قرار بود اين مراسم از ساعت 15 امروز (شنبه) برگزار شود اما ساعتی قبل از برگزاری مراسم برگه‌ای بر روی درهای محل همایش "با محتوای پیروی نامه ۶۱۶ فرمانداری شهرستان ری به علت تداخل این مراسم با زمان برگزاری شورای اداری شهرستان ری، کنسل شده است"، نصب شد.

در عين حال، فرجي دقايقي در مراسم توديع و معارفه كه با حضور استاندار تهران در محل فرمانداري برگزار شده بود، حضور يافت و مطالبي را عنوان كرد و سپس به جمع صدها نفر از جواناني رفت كه پشت درهاي بسته براي تقدير از وي حضور داشتند.

در جلسه توديع و معارفه مرتضي تمدن استاندار تهران، ضمن تقدير از زحمات و فعاليت‌هاي شبانه‌روزي فرجي در شهرستان ري، گفت كه "در داخل بدنه دولت سلايق سياسي مختلفي وجود دارد كه موجب برخي از تغييرات و جابجايي‌ها مي‌شود كه طبيعي است" و در واقع سياسي بودن اين تغيير را تأييد كرد.

در ادامه اين مراسم فرجي با يادآوري اينكه استانداري در اين مدت براي بركناري وي تحت فشار بوده است، بيان داشت: خوشحالم از اينكه با عزت از اين مجموعه مي‌روم و حتي برخي از افرادي كه از حيث اجرايي به عملكرد من در دوره فرمانداري نقد داشتند، در روزهاي اخير بابت ايستادگي مقابل جريان نفوذي تشكر كردند.

وي افزود: تمايل دارم اولين فرمانداري باشم كه به حساب‌هاي شخصي خود و بستگان درجه يك بنده رسيدگي شود و معتقدم مسئولين نسل سومي انقلاب بايد سطح زندگي خود را با كمترين سطح زندگي مردم تنظيم كنند.

فرماندار سابق ري در زمينه نحوه اعلام بركناري‌اش گفت: روز دوشنبه آقاي براتلو (معاون سياسي استانداري تهران) خبر بركناري را دادند و بعد هم اعلام كردند برنامه توديع و معارفه اي در حد 20نفر برگزار شود و در تماس مجدد اين مراسم را کنسل اعلام کردند و قرار شد در چند هفته آينده توديع و معارفه با حضور فرماندار قطعي ري برگزار شود اما امروز يك ساعت قبل از مراسم در تالار شيخ صدوق، اعلام كردند كه مراسم توديع و معارفه برگزار مي‌شود كه با اين ترفند عملاً آن مراسم را لغو كردند.

فرجي همچنين اظهار داشت: اين ذهنيت براي مردم ري پديد آمده بود كه فرمانداري  سكوي پرتاب افراد است اما من تعهد کردم که تا پایان دولت ولو مسئولیت های بزرگی هم پیشنهاد شود در فرمانداري ري بمانم اما حالا که برکنار شدم تا انتهاي دولت دهم هيچ مسئوليت اجرايي را نمي پذيرم.

وي پس از بيان اين اظهارات جلسه توديع و معارفه را ترك كرد و در جمع جواناني كه پشت درهاي بسته تالار شيخ صدوق براي تقدير از وي حضور داشتند، شركت كرد.

علي‌رغم اطلاع رساني سريع مسولين برگزار کننده مراسم بدرقه مردمي  پس از گذشت يک ساعت حدود سيصد نفر از مردم که حاضر به ترک مجموعه نبودند به‌دليل بسته بودن درها، مقابل این تالار تجمع کردند و دست نوشته‌هایی با عنوان "احمدي رجايي، رها بكن مشايي"، "آقایان انحرافی منتظر سیلی جوانان شهرری باشید" و "ری همان‌طور که قبرستان فتنه شد، انحراف را دفع خواهد کرد" و... در دست داشتند.


 
با منتفی شدن برگزاری این جلسه در تالار شیخ صدوق علی اصغر زارعی، جعفر فرجی و محسن منصوری فرماندار ورامین در جمع مردم صحبت کردند.

دكتر علي اصغر زارعي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اظهار تأسف از بركناري فرجي گفت: 33 سال از انقلاب گذشته و بالاخره اين نحوه تقدير را هم ديديم كه از يك فرماندار انقلابي در خيابان تقدير شود.

وي همچنين گفت که موضوع عزل فرماندار ری را به دلیل رمان باقیمانده تا انتخابات و منع قانونی آن پیگیری خواهد کرد.

همچنين محسن منصوري فرماندار شهرستان ورامين نيز در اين جمع گفت در مقابل قلع و قمع نيروهاي انقلابي از سوي جريان نفوذي در دولت ساكت نمي‌نشينيم.

فرجي نيز در اين جمع خاطرنشان كرد كه جريان نفوذي حاضر است براي حفظ خود دست به هر گونه حاشيه‌سازي بزند.

گفتني است در پي بركناري فرماندار ري، صادق فيض اربابي قائم مقام فرماندار، سه تن از معاونان فرمانداري (حميد زماني معاون سياسي، روح‌الله اكبري معاون برنامه‌ريزي و مجتبي حبيب‌زاده معاون عمراني) و سرپرست روابط عمومي فرمانداري استعفا دادند.

اين بركناري در شرايطي بود كه سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات چندی پیش از ابلاغیه وزارت کشور به استانداران برای محدود کردن عزل و نصب فرمانداران در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داده بود.

در عين حال، جعفر فرجي كه از نيروهاي اصلي ستادهاي انتخاباتي آقاي احمدي‌نژاد در سال‌هاي 84 و 88 بود و به‌دنبال انتقاد و هماهنگ عمل نكردن با جريان نفوذي بركنار شد، در نامه‌اي كه با عنوان خداحافظي نوشت، به نقش رحيمي و مشايي در بركناري خود نيز اشاره كرد.

متن كامل اين نامه در ادامه آمده است:

1- ولایت فقیه ثمره حرکت خون‌بار انبیای الهی علیهم السلام و عطیه ای الهی است و حقیر به‎عنوان یکی از فرزندان نسل سوم انقلاب خود را پاسدار و سرباز حریم ولایت می دانم و مأموریت تاریخی خود و تمامی هم‌سنگرانم را تسری ولایت در همه شئون فرهنگی و سیاسی و اقتصادی و نظامی قلمداد می‌کنم و از خدا می خواهم که توفیق دهد تا با تمرین تبعیت و ولایت‌پذیری هر روز بیش از پیش، برای پیشبرد آرمان ها و اهداف انقلاب، به نظام و مردم خدمت نمایم و همواره قول و فعلم موجب خلوص و تقویت جریان " اهل ولایت" باشد و سبب افشا و تضعیف جریان " انحراف و فتنه گران در برابر ولایت".

2- مردم متدین و خصوصاٌ جوانان پرشور و فداکار ایران اسلامی در سوم تیر 84 آقای احمدی نژاد را تبلور و تجسم آرمانخواهی و ولایت پذیری خود دیدند و ایشان را به نمایندگی و ریاست جمهوری خود برگزیدند و ایشان نیز کوشیدند تا با فراهم سازی زمینه ورود جوانان به عرصه اجرایی کشور شور و نشاط و تحولی در کار و بار دولت و مملکت به وجود آورند. بنده نیز به سهم خود از تلاشهای شبانه روزی و خالصانه ایشان و اعتماد و تکیه به جوانان قدردانی می نمایم. حقیر تا دیروز هر آنچه در توان و بضاعتم بود به میان آوردم تا گره ای از کار ری بگشایم و راهی هموار کنم؛ اما از پس حوادث اخیر، مسئولیتهای درون دولتی را تا انتهای دولت دهم فرو می گذارم و ان‌شاء الله می کوشم تا در سنگری که امروز ضرورت یافته پاسبان حریم ولایت و انقلاب و مدافع حقوق امت اسلامی باشم.

3- از الطاف خفیه و جلیه آقای رحیمی و مشایی و پیگیری های مجدانه ایشان و همکاران‌شان در برداشتن بار مسئولیت اجرایی از دوش فرزندان خدوم و صدوق انقلاب به‌ويژه در دولت دهم نیز تشکر می کنم! مطمئناٌ این همه برنامه ریزی و خبرسازی برای حذف نیروهای ارزشی بی مزد و اجر نخواهد ماند. بنده به حسب وظیفه قصد دارم در سلسله یادداشت های به تبیین گوشه هایی از نگاه و تفکر و طرح و هدف ایشان -که موجب تنگ شدن حلقه اطرافیان رئیس جمهور محترم و... شده است- بپردازم.

4- همچنین از مردم غیور و به حق ولایت مدار و انقلابی شهر ری تشکر می نمایم و امید دارم که اگر ضعف و قصوری در حقیر و کار و بار فرمانداری دیده اند ببخشایند و حلالم کنند؛ حقیر کوشیدم تا فرصت خدمتی که خداوند روزی ام کرده است شبانه روز به حل و فصل مشکلات و بهبود و ارتقای امور مربوط به ری بگمارم، خدا شاهد است که در این باره با هیچ شخص و حزب و گروهی بر سر اصول انقلاب و منافع مردم نه معامله کردم و نه کوتاهی. اکنون نیز به صلاحدید و مصلحت کسانی از کار برکنار شده ام که ولایت مداری و انحراف ستیزی را خوش نمی دارند و حتی برای ساکت کردن بنده از تطمیع و تهدید و سیاسی بازی های زشت صرف نظر نکردند؛ حقیر نیز علی رغم همه سیاسی بازی های ایشان، سربازی در جبهه ی مبارزه با جریان فتنه و جریان انحرافی را ترجیح داده و واجب دانستم و ان‌شاء الله، کما فی السابق، برای تقویت این جبهه به خیل عظیم مردم مؤمن و انقلابی می پیوندم.

5- در پایان نیز اعلام می کنم که آمادگی دارم تا تمامی حساب و کتاب های شخصی و خانوادگی و اقوام درجه یک بنده مورد بررسی و موشکافی قرار گیرد و نتیجه آن به ملت صبور و مومن اعلان شود تا هم زمینه برخی شبهه افکنی های فرافکنانه و فریبکارانه برچیده شود و هم بابی گشوده شود تا به حساب همه مسئولین، به جد و حق و عدل، رسیدگی شود! و در میان مسئولین "اصل زیبا و پر مهر و مردمِ ساده زیستی" و "بازگشت و تشرف به سطح زندگی عادی و عمومی مردم" در جایگاه حقیقی خود مستقر شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
0
18
این میزها خیلی هم وفا نداره حتی واسه اونایی که پایه هاشو بتون آرمه کرده باشن
ما
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
0
19
ای ی ی نمردیم و دیدیم.......
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۹
0
21
والبته خودجوش
قاسم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
0
7
اگه واقعا" مشایی مشکل داره ، پس شعار " احمدی رجایی " هیچ محلی از اعراب نداره .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
0
8
تا موقعي كه پست هست همه خوبن اما همين كه بركنار ميشن ياد مشكلات و نامه نگاري ميافتن اگه اصل به خدمت به مردمه تو پايين ترين سطح يه اداره هم ميشه اين كارو كرد
اما اگه مسئله باقي موندن در پست و مقامه كه تكليف مشخصه
بي‌شمار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
0
1
چرا رودروايستي ميكنين، احمدي‌نژاد هفته پيش از مشايي و بقايي رسما تقدير كرد، حالا هي بگين يادش بخير ورها كن و ...
اگر شما رها كرديد اون هم رها ميكنه! خودتون رو گول نزنيد!
نظرات بینندگان