arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۰۸ - ۱۰ دی ۱۳۹۷

گراهام: ترامپ درباره طرح خروج از سوریه مرا مطمئن کرد

لیندسی گراهام پس از دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد، ترامپ چیزهایی در مورد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفته که او نمی‌دانسته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گراهام: ترامپ درباره طرح خروج از سوریه مرا مطمئن کرد

لیندسی گراهام پس از دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد، ترامپ چیزهایی در مورد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفته که او نمی‌دانسته است.

به گزارش رویتر، این سناتور سرشناس پس از دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید، اظهار کرد: ما هنور اختلاف‌نظرهایی داریم اما به شما می‌گویم که رئیس‌جمهوری از مدت‌ها پیش و به طور جدی درباره سوریه فکر می‌کند؛ این که چطور نیروهایمان را خارج کنیم اما در عین حال منافع امنیت ملی خود را محقق سازیم.

سناتور ارشد جمهوری‌خواه که از قانون‌گذاران نزدیک به ترامپ به‌شمار می‌رود، از جمله کسانی‌ است که در مورد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هشدار داده‌ بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا به‌تازگی اعلام کرده که تصمیم قطعی خود را در مورد خروج نیروهای کشورش از سوریه گرفته‌ است. اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه با کناره‌گیری انتقادآمیز جیمز ماتیس، وزیر دفاع دولت ترامپ و انتقاد چهره‌های مختلف سیاسی آمریکایی روبه‌رو شده‌است.

سناتور گراهام پیش‌تر گفته بود که از ترامپ خواهد خواست تا روند خروج نیروها را کند کند اما پس از دیدار با ترامپ ابراز خوش‌بینی کرده‌است.

گراهام پس از این دیدار اظهار کرد: با ترامپ در مورد سوریه گفت‌وگو کردیم. مسائلی را گفت که من نمی‌دانستم و احساس به‌مراتب بهتری در مورد مسیر حرکت در سوریه به من داد.

این سناتور جمهوری‌خواه در حساب کاربری خود در توییتر نیز نوشته است که طرح ترامپ در مورد خروج نیروها از سوریه به‌شکلی انجام خواهد گرفت «که اطمینان حاصل شده باشد: یک: داعش به‌طور کامل از بین رفته‌است، دو: در نهایت کار ایران قرار نیست جای خالی را پر کند، سه: متحدان کُرد ما تحت حفاظت خواهند بود».

او پس از دیدار با ترامپ به خبرنگاران گفته، رئیس‌جمهوری آمریکا متعهد است جلوی درگیری احتمالی بین ترکیه و کـردها را بگیرد و منطقه حائلی برای حفاظت از آن‌ها شکل خواهد گرفت. آنکارا هنوز واکنشی به این سخنان نشان نداده‌ است.

گراهام در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان، در عین حال تأکید کرده ترامپ مصمم است که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند و تصمیمش را در این مورد عوض نکرده‌ است.

کاخ سفید آمریکا هنوز در این مورد که آیا سیاست‌های تازه‌ای در قبال سوریه در پی گرفته خواهد شد و یا نحوه خروج نیروها تغییر خواهد کرد یا نه، اظهارات تازه‌ای را مطرح نکرده‌ است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، وزارت دفاع آمریکا در حال سنجش طرح‌های مختلف برای ‌«خروج کنترل‌شده و سنجیده» است. یک مقام آگاه به رویترز گفته که یکی از گزینه‌ها خروج در یک بازه زمانی ۱۲۰ روزه است. هیچ یک از گمانه‌زنی‌ها به‌طور رسمی تائید یا رد نشده‌اند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان