arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۷۶۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۰۸ - ۱۰ دی ۱۳۹۷

کیهان: مخالفان اظهارنظر محسن رضایی در باره کربلای4، در جنگ نبوده اند

کیهان در یادداشتی نوشت:چند روزی است که اظهار نظر آقای محسن رضایی درباره عملیات کربلای ۴ با واکنش‌های گسترده و پی‌درپی یک جریان خاص روبرو شده.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کیهان: مخالفان اظهارنظر محسن رضایی در باره کربلای4، در جنگ نبوده اند

کیهان در یادداشتی نوشت:چند روزی است که اظهار نظر آقای محسن رضایی درباره عملیات کربلای ۴ با واکنش‌های گسترده و پی‌درپی یک جریان خاص روبرو شده.

ایشان را به باد انتقاد گرفته‌اند که چرا گفته‌ای عملیات کربلای ۴یک «عملیات فریب» بوده است؟! و اگر عملیات فریب بود چرا به خاطر انجام آن، شماری از رزمندگان اسلام جان باخته و به شهادت رسیده‌اند؟!
ضمن آنکه فرقی نمی‌کند عملیات کربلای ۴ را آنگونه که محسن رضایی گفته است عملیات فریب بدانیم و یا لو رفتن آن برای دشمن را علت ناکامی تلقی کنیم و نیز با این توضیح که معتقدیم طرح این موضوع از جانب سرلشکر رضایی هم چندان ضروری نبوده است درباره این واکنش‌های معترضانه ‌اشاره به دو نکته ضروری است:
اول؛ اینکه، اعتراض‌کنندگان به دلیل ناآشنایی با جنگ و بی‌اطلاعی از قواعد و فرمول‌های آن اساساً نمی‌دانند عملیات فریب چیست! و با برداشت عوامانه‌ای که از ظاهر این واژه دارند، عملیات فریب را با مانور و رزمایش ‌اشتباه گرفته‌اند.

عملیات فریب یک عملیات واقعی است و نه یک رزمایش، این عملیات، با هدف گمراه کردن دشمن و کشاندن و دور کردن نیروهای نظامی حریف از منطقه اصلی عملیات صورت می‌پذیرد. بدیهی است که این عملیات را هم رزمندگان بر عهده دارند و مانند هر عملیات دیگری با دو احتمال پیروزی یا عدم فتح همراه است. کجای این عملیات که در تمامی ارتش‌های جهان به عنوان یک تاکتیک موثر و کارآمد به کار گرفته می‌شود قابل اعتراض است؟ و در کجای دنیا عملیات فریب بدون تلفات صورت می‌پذیرد که جریان یاد شده با نگاهی عوامانه به فرمانده وقت سپاه اعتراض می‌کند که اگر عملیات فریب بود چرا در آن شمار قابل توجهی از رزمندگان شهید شده‌اند؟! و باید پرسید وقتی از موضوعی اطلاع ندارند چرا درباره آن اظهارنظر می‌کنند؟!

دوم؛ آنکه، معترضان به سرلشکر محسن رضایی را می‌توان در سه گروه به ارزیابی نشست. سوابق برخی از آنان نظیر مسعود بهنود، به وضوح نشان می‌دهد که نه فقط دستی از دور هم بر آتش جنگ نداشته‌اند، بلکه آشکارا با دشمن نیز همراه بوده‌اند و گروهی دیگر عقده‌های سیاسی خود را بیرون می‌ریزند و مخصوصا درپی انتقام از برادر محسن رضایی به علت مخالفت جانانه‌اش با کنوانسیون ذلت‌بار CFT در مجمع تشخیص مصلحت هستند.

شماری از آنان هم ضمن آنکه از جنگ تحمیلی و خدمات برجسته فرمانده سپاهی آن اطلاعی ندارند، اظهارات آقای محسن رضایی را نسنجیده تلقی می‌کنند و بی‌آنکه از اهداف اصلی دو گروه یاد شده با خبر باشند، با آنان همراه شده‌اند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۶
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
6
کسی کیهانو نمیخونه
ابوعوام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
3
همیشه برای کیهان متاسفم که انقلاب را با توجیع های غیر حق گرایانه به انحراف کشانده به گفته خودشان حدود هزار نفر فقط شهید شدند زخمی و اسیر بماند فقط به کیهان می گویم بترسید
سعید رایگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
1
2
البته مدتهاست که کیهان را مطالعه نمیکنم و بعنوان یک رزمنده ایی که در هر دو عملیات کربلای 4 و 5 حضور داشتم و در مهمترین واحد نظامی هم انجام وظیفه کردم باید عرض کنم که در این مورد هم عقیده بانظر کیهان هستم ... و هوچی گران این قضیه کسانی هستند که یا فرسنگ ها دور از مهلکه قرار داشتند و یا در سوراخ موشها خزیده بودند....و حالا شدن کارشناس و تحلیلگر عملیات نظامی ....
سرمای استخوان سوز دشت و نخلستان های خوزستان و جنگیدن در زمین های گل آلود زیر باران گلوله و آتشبارها را تجربه نکردند ....والا این حرفها رو نمیزدند .
نظرات بینندگان