arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۴۹۸۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۰ - ۱۰ دی ۱۳۹۷

یک نماینده مجلس: قیمت خودرو در بازار و کارخانه باید ۵ درصد تفاوت داشته باشد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت خودرو در بازار و کارخانه باید حداکثر ۵ درصد تفاوت داشته باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک نماینده مجلس: قیمت خودرو در بازار و کارخانه باید ۵ درصد تفاوت داشته باشد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت خودرو در بازار و کارخانه باید حداکثر ۵ درصد تفاوت داشته باشد.

مجید کیان‌پو، با اشاره به قیمت خودرو اظهار کرد: باید همه شرایط را بسنجیم و براساس شرایط واقعی بازار قیمت لحاظ شود. این شوک ارزی و وضعیت اقتصادی و تأثیر آن را ببینیم، نرخ واقعی و پایه ارز و مشکلات قطعه‌سازان را ببینیم و در آخر شرایط را به نفع مصرف‌کننده واقعی درنظر بگیریم، نه واسطه‌ها.

وی با اشاره به بدهی کارخانه‌های خودروساز به قطعه‌سازان ادامه داد: در حال حاضر بیشترین مشکل صنعت خودروسازی را قطعه‌سازان دارند، بیش از ۳۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با چالش اساسی مواجه شده و باید در این راستا دنبال راهکار باشیم.

کیان‌پور با بیان اینکه دلیلی ندارد خودرو در بازار یک قیمت داشته باشد و دستوری برای آن قیمت دیگری اعلام شود، اضافه کرد: بر مبنای پایه پولی کشور و تغییراتی که در آن شکل گرفته، نرخ واقعی ارز که خودروسازان از آن استفاده می‌کنند و با توجه به شرایط بازار باید در خصوص قیمت خودرو تصمیم‌گیری شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر هم قرار است سودی داشته باشد باید به نفع مصرف‌کننده واقعی و خودروسازها باشد.

وی افزود: قیمت بازار و کارخانه باید حداکثر ۵ درصد تفاوت داشته باشد و نمی‌شود بازار انحراف شدید در بحث قیمت داشته باشد.

کیان‌پور بیان کرد: دولت باید با تیم کارشناسی قوی در کارگروه‌های مختلف این موضوع را بررسی کند و متناسب با ارزی که به خودروسازان می‌دهد ارزش خودرو را در بازارهای جهانی ببیند و همچنین فکری به حال قطعه‌سازان کنند که این صنعت به فعالیت ادامه دهد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
آرزومند خرید خودرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
1
چه کسی به شما گفته دستوری قیمت خودرو را تعیین کنید به خدا مردم هم راضی نیستند شما نرخ خودرو رو تعیین کنید اتفاقا بسیار ناراحت هستند که چرا شما دخالت می کنید ناراحت هستند که چرا بازار رقابتی نیست تعرفه گمرک رو بردارید بعد همون 5 درصد هم لازم نیست بگذارید هرچه دوست دارند بفروشند
چرا شما نمایندگان مردم رو ... فرض می کنید دور کشور چاردیواری کشیدید واردات خودرو رو انحصاری کردید بعد هم به خودروساز میگید هر جور دوست دارید قیمت بگذارید 5 درصد هم برای گول زدن مردمه
شما را بخدا قیمت خودرو دست مردم است یا خودروساز
نظرات بینندگان