arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۷

کلاهبرداری در پوشش کمک به بیماران M.S

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری دو برادر که با کمک دو زن اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان در پوشش کمک به انجمن حمایت از بیماران MS کرده بودند، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

 

 

 

 

 

 


رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری دو برادر که با کمک دو زن اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان در پوشش کمک به انجمن حمایت از بیماران MS کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ تورج کاظمی دراین‌باره گفت: چندی قبل زن جوانی با مراجعه به پلیس فتای تهران از ماجرای کلاهبرداری نیم میلیاردی زن جوانی که تحت پوشش یک خیریه اقدام به فریب وی کرده بود خبر داد که درپی آن رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران قرارگرفت و زن جوان با حضور در پلیس فتا به ماموران گفت که چندی قبل در یک کانال تلگرامی که به نام انجمن حمایت از بیماران MS ثبت شده بود عضو شده و در این کانال با دو زن جوان به نام‌های مرجان و سمیه آشنا شده است.

کاظمی با اشاره به اظهارات شاکی گفت:‌ زنی که مرجان نام داشته پس از دوستی با شاکی شروع به تبلیغات درباره انجمن‌شان و درمان تضمینی و حمایت از بیماران MS در کشور آلمان و رایگان بودن هزینه دارو و درما در این کشور کرده و دو زن جوان در ادامه با عنوان کمک و گرفتن ویزا برای مهاجرت او را وسوسه کردند تا برای کمک به انجمن حمایت از بیماران MS همراهی‌شان کند.

 

وی با بیان اینکه شاکی پس از اعتماد به دو زن جوان از طریق واتس اپ با مرد جوانی با شماره تلفن کشور آلمان آشنا شده، گفت:‌ این فرد 500 میلیون تومان به حساب 2 مرد جوان واریز کرده اما پس از مدتی متوجه کلاهبرداری این باند حرفه‌ای از خودش شده است.

کاظمی افزود: ماموران پلیس فتای تهران برای دستگیری عاملان این کلاهبرداری میلیونی وارد عمل شدند و ماموران در گام نخست پی بردند که حساب بانکی دو مرد جوان که با هم برادر هستند برای کشور آلمان است و آنها که مقیم کشور آلمان هستند از چندی قبل به ایران بازگشته‌اند که بلافاصله نسبت به دستگیری آنان اقدام شد.

 

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد که راهی جز اعتراف نداشتند به کلاهبرداری میلیونی به بهانه مهاجرت و حمایت از انجمن بیماران MS اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان