arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۱۴۲۳
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۳ - ۱۷ دی ۱۳۹۷

آیت‌الله یزدی: نظام بیشترین ترحم را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده/ اگر پرونده‌ها به جریان بیفتد "سنگین‌ترین احکام" صادر می‌شود

آیت‌الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین گفت: دشمن امروز نسبت به ناتوانی خود در براندازی انقلاب اسلامی اذعان دارد و اعتراف می‌کند که قدرت و توانایی لازم برای زمین‌گیر کردن نظام را ندارد.متأسفانه افرادی که در دل این نظام پرورش‌یافته بودند بیشترین صدمات و خسارت‌ها را در سال ۸۸ به انقلاب اسلامی وارد کردند، نظام اسلامی بیشترین ترحم و مهربانی را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده است، اگر پرونده‌های این دو فرد به جریان بیفتد سنگین‌ترین احکام ممکن برای آن‌ها صادر می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آیت‌الله یزدی: نظام بیشترین ترحم را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده/ اگر پرونده‌ها به جریان بیفتد

رئیس جامعه مدرسین گفت: نظام بیشترین ترحم و مهربانی را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده، اگر پرونده‌های این ۲ فرد به جریان بیفتد سنگین‌ترین احکام ممکن برایشان صادر می‌شود.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمد یزدی ظهر امروز در دیدار با سردار نقدی که در دفتر جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: اگر چشم انصاف تاریخ باز و منصفانه به دستاورد‌های انقلاب نگاه شود، معلوم می‌شود تا چه اندازه در ۴۰ سال اخیر موفقیت و پیشرفت نصیب کشور شده است.

وی افزود: اگر فقط بخشی از توطئه‌های دشمن علیه انقلاب بر سر هر رژیم یا نظامی پیاده می‌شد قطعاً از هم می‌پاشید و از بین می‌رفت، اما با نگاه لطف‌آمیز خداوند متعال انقلاب هرسال قدرتمندتر می‌شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: قبل از انقلاب بیمارستان‌های کشور مملوء از پزشکان آفریقایی، هندی و ... بود، اما امروز در اکثر بیمارستان‌های کشور سخت‌ترین و دقیق‌ترین بیماری‌ها و جراحی‌ها توسط متخصصان داخلی انجام می‌گیرد که مسئله‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

آیت‌الله یزدی با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی کشور گفت: با موفقیت‌های انجام‌شده حرفه‌ای‌ترین جراحی‌های قبل از انقلاب امروز به ابتدایی‌ترین و سرپایی‌ترین فعالیت‌های پزشکی و جراحی تبدیل‌شده است، دشمن امروز به موفقیت و پیشرفت‌های پزشکی ایران اذعان دارد.

وی تفاوت‌های قبل و بعد از انقلاب را موردتوجه قرار داد و عنوان کرد: قبل از انقلاب جمعیت ایران کمتر از ۴۰ میلیون بود، اما امروز جمعیت کشور به بالای ۸۰ میلیون نفر افزایش پیداکرده است، تعداد شهر‌های کشور نیز نسبت سال‌های قبل از انقلاب به‌شدت افزایش پیداکرده است، در مسئله دفاعی و نظامی ایران دستاورد‌های قابل‌توجهی به دست آورده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: دشمن امروز نسبت به ناتوانی خود در براندازی انقلاب اسلامی اذعان دارد و اعتراف می‌کند که قدرت و توانایی لازم برای زمین‌گیر کردن نظام را ندارد، قدرت موشکی، دریایی و ناوشکن‌های ساخت داخل از جلوه‌های مهم انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله یزدی ابراز کرد: در مسئله استحکامات و احداث بنا در زمینهٔ آموزش‌وپرورش، مراکز فرهنگی و دینی، پزشکی وغیره انقلاب دستاورد‌های فوق‌العاده‌ای نصیب انقلاب اسلامی‌شده است.

وی با اشاره به حوادث سال ۸۸ عنوان کرد: متأسفانه افرادی که در دل این نظام پرورش‌یافته بودند بیشترین صدمات و خسارت‌ها را در سال ۸۸ به انقلاب اسلامی وارد کردند، نظام اسلامی بیشترین ترحم و مهربانی را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده است، اگر پرونده‌های این دو فرد به جریان بیفتد سنگین‌ترین احکام ممکن برای آن‌ها صادر می‌شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
38
شما اگه واقعا راست میگی دادگاه عادلانه برگزارکن سنگین ترین احکام رو رو هم بده
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
35
اگر این آقایان مرتکب جرمی شدن که سزاشون بسیار سنگینه برای چی مجازاتشون اعمال نمیشه؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
34
بر اساس قانون عمل کنيد و دادگاه علني تشکيل دهيد صحبت هاي يک طرفه چيزي را حل نمي کند چنانچه تا حالا هم حل نشده
عبدالله
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
32
با سلام
لطفا بر اساس مُر قانون عمل كرده و ايشان را در دادگاه محاكم كنيد. نيازي به رأفت اسلامي نيست. طي 9 سال گذشته با اظهار نظرهاي خود ميزان پايبندي به اسلام را نشان داده ايد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
30
این حاج اقا وچند نفر دیگرانگار هیچ حرف وسخن دیگری بلدنیستند؟بویژه ایشان پس از رحلت امام بیشتر سخنانش بوی تحریک ودرگیری وبگیر وببندوزندان وفتنه وخط کشی واختلاف ازمیدان بدر کردن رقیبان وعدم احترام به سلیقه وعلاقه غیر خودوباند وجناح خودازاولویت اصلی زندگیش شده انشاالله خدا همه را هدایت ونظام وخدمت گذاران واقعی ورهبری کشورراحفظ کند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
20
الان دیگر هیچ کشوری حتی خودش را با ده سال پیش خودش هم مقایسه نمیکند چه رسد به چهل سال پیش به لحاظ زمانی و یا چهارصد سال به لحاظ پیشرفت به قول آقای یزدی !!!.
نزدیک به نیم قرن از پایان پهلوی ها میگذرد و مسئولین ما هنوز و با کمال تعجب خودمان را با دوران پهلوی ها مقایسه میکنند.
مسئولین ما باید همت کنند و عملکرد امروز کشور را با ۵ یا ۱۰ ، یا نه ، ۱۵ سال پیش خودشان مقایسه کنند تا معلوم شود طی این دهه ها چه پیشرفتهایی در زمینه های مختلف صورت گرفته .به کلی گویی بسنده نکنند.
ضمنا قانون باید در مورد همه قاطع عمل کند.اینگه بگوییم بیشترین لطمات را زده اند و اگر دادگاهی میشدند سنگین ترین حکم ها را میگرفتند ولی فقط در حصر باشند یعنی چه ؟ مگر اینکه فکر کنیم مطالبی که در مورد این افراد گفته میشود صحت نداشته و قدرت نمایی جناحی در پوشش دلسوزی برای کشور باعث این کار شده است .به هر حال قانون باید اعمال شود تا آنها هم اگر میتوانند دفاع کنند و گر نه رسما مجازات شوند . مگر قانون بینابینی هم داریم ؟
مردم نباید برای مسایلی اینچنینی زمان ،پول و اعصابشان را هزینه کنند تا گروهها ماهی درشت تر بگیرند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
24
اقاي يزدي

مردم نمي خواهند شما از قبل راي بدهيد و برايشان دلسوزي هم نكنيد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
29
فقط ببینید که ایشان با این نقطه نظراتشان چندین سال رئیس قوه قضائیه بودند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
25
خیلی جالبه ! در باره حصر فقط شیخین محمد یزدی و مصباح یزدی و اعوان و انصارشان اینقدر پا فشاری و تهدید میکنند !!! خود رهبری اینقدر جبهه نگرفته که اینها میگیرند !!!!!!
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
1
20
جناب یزدی،
ملت ایران تو را میشناسد. از کینه های تو نسبت به رفسنجانی مرحوم در زمان حیات وی خبر دارد و البته لمس کرده است
ابراهیم
|
Netherlands
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
9
برقراری عدالت با اگر و مگر ممکن نیست . کسی که جرمی کرده و یا متهم است باید محاکمه شود و آنکس که بیگناه است نباید یکروز هم حبس و حصر شود .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
9
اینجوری که جناب یزدی حرف میزنند انگار سر ملت منت گذاشته اند که محصورین را محاکمه نمی کنند
1 - اکر از مردم همه پرسی شود رای بر محاکمه در دادگاه علنی است
2- شما از چه جایگاهی حرف میزنید نه دیگر قاضی القضات هستیدو نه پستی که حرفهای شما جایگاه حکومتی داشته باشه پس این مطالب برای طرح خودتان است آن هم احتیاجی نیست به اندازه کافی برای مردم شناخته شده اید
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
8
1
ایشان سالها قاضی القضات و مجتهد عادلی بوده است
نظرات بینندگان