arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۲۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۲ - ۲۰ دی ۱۳۹۷

مادورو دومین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا با ادای سوگند در مراسم تحلیف خود، دومین دوره ریاست جمهوری اش را آغاز کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مادورو دومین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کردمادورو که در سال 2013 برای نخستین بار رئیس جمهوری ونزوئلا شد، پس از پیروزی در انتخابات سال 2018 برای بار دوم به این سمت انتخاب شد.
با وجود فشارهای موجود از سوی آمریکا و متحدانش در آمریکای لاتین علیه دولت ونزوئلا، مراسم تحلیف مادورو برگزار شد و وی برای دومین بار سوگند یاد کرد.
در حالی که هنوز مراسم تحویل مادورو به اتمام نرسیده بود، آمریکا با متهم کردن وی به «غصب قدرت»، اعلام کرد که دولت جدید او را به رسمیت نمی شناسد.
همچنین «ماریو آبدو» رئیس جمهوری پاراگوئه اعلام کرد که سفارت کشورش در کاراکاس را بسته و روابط دیپلماتیک با ونزوئلا را قطع می کند.
کشورهای عضو گروه لیما که سال گذشته برای تحت فشار قرار دادن دولت مادورو تشکیل شد، هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کردند که دولت جدید وی را به رسمیت نمی شناسند، اما مکزیک به این بیانیه مخالفت کرد.
دولت ونزوئلا در پاسخ گفت که ریاست جمهوری این کشور مساله ای داخلی است و مراسم تحلیف مادورو بدون توجه به این اظهار نظرها برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی به نمایندگی از رئیس جمهوری کشورمان برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ونزوئلا به این کشور سفر کرده است.
امیر حاتمی در بدو ورود مورد استقبال وزیر برنامه ریزی ونزوئلا قرار گرفت و در یک کنفرانس خبری مشترک، علاقه جمهوری اسلامی ایران را در گسترش همکاری های همه جانبه با کشور دوست و برادر که نقش فعالی در مبارزه های ضد استعماری داشته است، تاکید کرد.
امیر سرتیپ حاتمی علاوه بر حضور در مراسم تحلیف «نیکولاس مادورو» با مقام های عالی این کشور و همچنین برخی مقام های کشورهای شرکت کننده در این مراسم دیدار خواهد کرد.
دولت ونزوئلا از جمله دولت های انقلابی در آمریکای لاتین است که در سال های گذشته روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته است.
«نیکولاس مادورو» در شرایطی برای دومین بار برای یک دوره شش ساله با رای مستقیم مردم به ریاست جمهوری این کشور برگزیده شد که با توطئه های مختلفی از طرف آمریکا مواجه بوده است.
سفر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران به ونزوئلا می تواند نقطه عطفی در گسترش روابط دو کشور در دوره جدید باشد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان