arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۲۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۷ - ۲۲ دی ۱۳۹۷

۷ ابزاری که به کار پرستارها می‌آید

فناوری به کمک پرستارها در انجام دادن کارها و وظایف‌شان آمده است. ابزارهای هوشمندی که کارآیی پرستارها را بسیار بالا می‌برند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فناوری به کمک پرستارها در انجام دادن کارها و وظایف‌شان آمده است. ابزارهای هوشمندی که کارآیی پرستارها را بسیار بالا می‌برند.

از برخی از این ابزارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. ضبط صدا با قابلیت یواس‌بی (USB)

اگر دانشجوی پرستاری هستید، این ابزار می‌تواند در کلاس‌های درس یا کنفرانس‌های طولانی به کمک‌تان بیاید و شما صداها را به راحتی ضبط کنید و هر وقت توانستید مباحث گفته شده را گوش کنید. این ابزار کلید خاموش/روشن دارد و به راحتی قابل حمل است و با یک بار شارژ تا ۱۵ ساعت، ضبط می‌کند.

۲. نوت‌پد (Notepad) پوشیدنی

 

 

پرستارها معمولا اطلاعات مربوط به بیمارانی که مراقبت آنها را به عهده گرفتند را یادداشت می‌کنند. این ابزار پوشیدنی مانند یک تخته وایت‌برد کوچک است که می‌توانید به روی مچ خود ( مانند ساعت) ببندید و تمام موارد مهم را روی آن یادداشت کنید. این ابزار در محیط‌های کاری بسیار شلوغ، عالی است. آن سبک است و هدیه‌ای عالی برای پرستارها به حساب می‌آید.

۳. قلم هوشمند

 

امروزه قلم‌های بیشماری در بازار وجود دارد. حتی می‌توانید قلم هوشمندی انتخاب کنید که تمام یادداشت هایتان را بلافاصله ثبت کند. اما اخیرا قلم هوشمند جدیدی تولید شده است که نه تنها می‌تواند یادداشت‌هایتان را ثبت کند، بلکه صدای شما که در مورد نوشته‌هایتان توضیح می‌دهید را ضبط کرده و آنها را به متون ثبت شده‌تان، پیوند می‌دهد. این قلم، تمام یادداشت‌هایتان را دیجیتالی می‌کند و شما به راحتی می‌توانید آنها را در کامپیوترتان ضبط کرده و هر بار که آنها را لازم داشتید پخش کنید یا با دیگران به وسیله ایمیل، به اشتراک بگذارید.

۴. بازکن شیشه آمپول

 

 

این ابزار به پرستارها کمک می‌کند که به راحتی در شیشه‌های آمپول را باز کنند. هم در زمان صرفه‌جویی می‌کند و هم ایمن است. با این ابزار دیگر نگران شکستن شیشه آمپول نخواهید بود و کارتان را سریع‌تر انجام می‌دهید.

۵. رگ‌یاب

 

 

یکی از کارهای مشکلی که پرستارها مجبورند انجام دهند، پیدا کردن رگ بیمار برای تزریق است. گاهی‌اوقات پیدا کردن رگ تبدیل به معضل عذاب‌آوری هم برای بیمار و هم پرستار می‌شود. رگ‌یاب برای این منظور ساخته شده است. با استفاده از آن می‌توانید به راحتی رگ بیمارها- بزرگسالان و کودکان- را پیدا کنید و حتی مجبور به استفاده از شریان‌بند نباشید.

البته به تازگی نوع دیگری از رگ‌یاب تولید شده است که با استفاده از مادون قرمز، رگ بیمار را روشن کرده و آن را به راحتی نمایان می‌کند.

۶. سنسور حالت بدن

 

 

بیشتر پرستارها هنگام کار فراموش می‌کنند که درست بایستند و حالت بدن مناسبی داشته باشند که بعدها کمردرد و دردهای دیگر بدنی به سراغ‌شان نیاید. این سنسور به کمک آنها آمده است. می‌توانید آن را به کمرتان ببندید و آن حالت نشستن‌تان را تذکر دهد. این ابزار حتی می‌تواند زمان نشستن، قدم‌ها، مسافت، مقدار کالری سوزانده شده، ساعات خواب و حتی حالت قرار گرفتن بدن‌تان هنگام خواب را ردیابی کند.

۷. لیوان گرم‌نگهدار

این لیوان نه تنها برای پرستارها، ابزار خوبی است، بلکه هر کس که کار مشکل و پرمشغله‌ای دارد، می‌تواند از آن استفاده کند. این لیوان کلید خاموش/ روشن دارد و می‌تواند چای یا قهوه را تا هر زمان که روشن باشد، گرم نگهدارد.

اگر پرستار هستید، با استفاده از ابزارهای فوق می‌توانید کارهایتان را راحت‌تر انجام دهید و از حرفه‌تان لذت ببرید.

 طبنا 

 

نظرات بینندگان