arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۲۷۶۰
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۸ - ۲۳ دی ۱۳۹۷

گفت‌وگوی پمپئو با همتای قطری‌اش بر سر ایران

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توییتی نوشت: من در دوحه برای دومین سالگرد راهبرد استراتژیک آمریکا و قطر هستم. امروز با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی دیدار کردم تا بر سر مسئله ایران، افغانستان و دیگر حیطه‌های همکاری بحث و گفت‌وگو کنم. ما بر سر روش‌های مختلف و مستحکم پایه‌گذاری شراکت قطری آمریکایی‌ توافق کردیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

وزیر امور خارجه آمریکا از بحث و گفت‌وگوی خود با همتای قطری‌اش بر سر مسئله ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در توییتی نوشت: من در دوحه برای دومین سالگرد راهبرد استراتژیک آمریکا و قطر هستم. امروز با محمد بن عبدالرحمان آل ثانی دیدار کردم تا بر سر مسئله ایران، افغانستان و دیگر حیطه‌های همکاری بحث و گفت‌وگو کنم. ما بر سر روش‌های مختلف و مستحکم پایه‌گذاری شراکت قطری آمریکایی‌ توافق کردیم.

وزیرخارجه آمریکا سه هفته پس از تصمیم ترامپ برای خروج آمریکا از سوریه سفر منطقه‌ای خود را آغاز کرده است و گفته می‌شد که هدف این سفر پرداختن به مساله قطر و حل بحران آن و همچنین پرداختن به مساله فلسطین و نیز گفت‌وگو با مقامات عربی برای مقابله با نفوذ ایران است اما وی در دانشگاه آمریکایی قاهره بیشتر به مسئله ایران و ادعاهای واهی علیه جمهوری اسلامی پرداخت؛ مساله‌ای که نشان می‌دهد دلگرمی دادن به هم پیمانان عرب آمریکا برای رویارویی با ایران یکی از اهداف محوری سفر پمپئو به منطقه است.

رابرت پالادینو، معاون وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با محمد بن زاید، ولیعهد امارات و عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد و از آن‌ها بابت شراکت مستحکم امارات با ایالات متحده قدردانی کرد. آن‌ها بر سر تلاش‌ها به منظور دست یافتن به صلح دائمی در یمن به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

وی ادامه داد که وزیر امور خارجه (پمپئو) همچنین بر اهمیت آن چه مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران خوانده، تاکید کرده است.

نظرات بینندگان