arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۲۹۳۷
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۵ - ۲۴ دی ۱۳۹۷

انگلیس، سفیر ایران را احضار کرد

دولت انگلیس سفیر ایران در لندن را در ارتباط با پرونده «نازنین زاغری» که به دلیل جرایم امنیتی در ایران محاکمه و به حبس محکوم شده است، احضار کرده است. «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس به دلیل آنچه «نگرانی‌ها درباره وخامت اوضاع» این تبعه انگلیسی-ایرانی در زندان خوانده شده، «حمید بعیدی‌نژاد» را به وزارت خارجه انگلیس احضار کرده است. برخی رسانه‌های انگلیسی پیشتر ادعا کرده بودند که این محکوم امنیتی در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

دولت انگلیس سفیر ایران در لندن را در ارتباط با پرونده «نازنین زاغری» که به دلیل جرایم امنیتی در ایران محاکمه و به حبس محکوم شده است، احضار کرده است.

به گزارش فارس، رسانه‌ها امروز دوشنبه از احضار سفیر ایران در انگلیس در ارتباط با پرونده «نازنین زاغری» خبر دادند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از شبکه «بی‌بی‌سی»، دولت انگلیس سفیر ایران در لندن را در ارتباط با وضعیت «نازنین زاغری» احضار کرده است.

طبق این گزارش، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس به دلیل آنچه «نگرانی‌ها درباره وخامت اوضاع» این تبعه انگلیسی-ایرانی در زندان خوانده شده، آقای «حمید بعیدی‌نژاد» را به وزارت خارجه انگلیس احضار کرده است.

برخی رسانه‌های انگلیسی پیشتر ادعا کرده بودند که این محکوم امنیتی در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

نازنین زاغری به دلیل ارتکاب به جرایم امنیتی در ایران محاکمه و به ۵ سال زندان محکوم شده و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است.

او در خرداد ماه ۱۳۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) بازداشت شده بود. مقام‌های ایران بعد از بازداشت زاغری اعلام کردند که او با مؤسسات معاند همکاری و در فعالیت‌های براندازی نرم حضور داشته است.

بعد از بازداشت و محکوم شدن نازنین زاغری، رسانه‌های غربی با به راه انداختن پروپاگاندای شدید علیه ایران مدعی شدند که سفر او به ایران بابت بازدید خانوادگی صورت گرفته بود و او هیچ مأموریت رسانه‌ای یا کاری نداشته است.

به رغم این هجمه رسانه‌ای علیه ایران، آذرماه سال 1396 بود که «بوریس جانسون» وزیر خارجه وقت انگلیس در پارلمان این کشور اذعان کرد که بازداشت زاغری هنگام آموزش روزنامه‌نگاران در ایران صورت گرفته است.

اظهارات جانسون که در تقابل مستقیم با تبلیغات رسانه‌های غربی بود، در انگلیس با انتقادهای گسترده مواجه شد و وزیر خارجه وقت این کشور را مجبور به عذرخواهی کرد(جزئیات بیشتر).

برچسب ها: زاغری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۰
امین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
17
17
چقدر خوشم میاد انگلیس ضربه میخوره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
3
3
میشه لطفا روشن بگی انگلیس ضربه میخوره یا ما که باهمه دنیا دعوا داریم ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
0
4
شخصی که دارای تابعیت مضاعفه.دولت های متبوعشون نمی تونند بر علیه همدیگه اقامه دعوا کنند.چطور انگلیس بر خلاف قوانین حقوقی از این خانم دفاع میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
0
2
چرانازنین ساغری را تو زندان نگهداشتن ؟
نظرات بینندگان