arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۳۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۷ - ۲۵ دی ۱۳۹۷

اعتراضات دوباره در بصره و بازداشت ده‌ها معترض

شبکه خبری سومریه نیوز عراق با اشاره به شکل‌گیری دوباره اعتراضات در شمال استان بصره و بازداشت ده‌ها تن از معترضان توسط نیروهای امنیتی گزارش داد، کمیسیاریای حقوق بشر نیز زخمی شدن و بازداشت چندین تن از معترضان در درگیری با نیروهای امنیتی بصره را تایید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

تظاهرات در بصره امروز نیز ادامه داشتند و در این میان ده‌ها معترض توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری سومریه نیوز عراق با اشاره به شکل‌گیری دوباره اعتراضات در شمال استان بصره و بازداشت ده‌ها تن از معترضان توسط نیروهای امنیتی گزارش داد، کمیسیاریای حقوق بشر نیز زخمی شدن و بازداشت چندین تن از معترضان در درگیری با نیروهای امنیتی بصره را تایید کرد.

این کمیساریا پیش از این نگرانی خود را نسبت به این اعتراضات خشونت‌آمیز ابراز داشته و از مسئولان این استان خواسته بود با جدیت به خواسته‌های معترضان رسیدگی کرده و از خشونت در برخورد با آنها خودداری کند.

فرماندهی عملیات استان بصره در توجیه بازداشت‌های انجام شده در منطقه عزالدین سلیم واقع در شمال این استان اعلام کرد، گروهی "کوچک" به نیروهای امنیتی حمله کردند که در مقابل نیروهای امنیتی مجبور شدند آنها را بازداشت کنند.

فرماندهی عملیات استان بصره در ادامه تاکید کرد، افراد بازداشت شده پس از اتمام بازجویی‌ها آزاد شدند.

محافل محلی از مسئولان استان و در راس آنها اسعد العیدانی، استاندار بصره خواستند، در شرایطی که نگرانی‌هایی نسبت به بازگشت حوادث سپتامبر گذشته و به آتش کشیدن دفاتر عمومی وجود دارد، اوضاع را مهار کرده و به خواسته‌های تظاهرکنندگان گوش دهند و بصره را از شبه آشوبی که آن را تهدید می‌کند، دور کنند.

نظرات بینندگان