arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۳۲۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۸ - ۲۵ دی ۱۳۹۷

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

مدیر شبکه ورزش سیما اخبار و حواشی حذف عادل فردوسی‌پور از گزارش باری‌های آسیایی را رد و در عین حال تاکید کرد که فردوسی‌پور از این هفته بازی‌ها را گزارش خواهد کرد.ما در شبکه ورزش همچنان با ایشان همکاری داریم و آقای فردوسی‌پور به عنوان تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی و برنامه «فوتبال ۱۲۰» هستند و همچنان هم خواهند بود. همچنین گزارشگر فوتبال‌های ما هم هستند و کارشان را ادامه می‌دهند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مدیر شبکه ورزش سیما اخبار و حواشی حذف عادل فردوسی‌پور از گزارش باری‌های آسیایی را رد و در عین حال تاکید کرد که فردوسی‌پور از این هفته بازی‌ها را گزارش خواهد کرد.

احسان شیعه مدیر شبکه ورزش در گفت‌وگویی با ایسنا، درباره‌ سازوکار تلویزیون در انتخاب گزارشگران تلویزیون برای گزارش بازی‌های آسیایی و شایعه‌هایی مبنی بر حذف عادل فردوسی‌پور از قاب تلویزیون، اظهار کرد: همه این اخبار شایعه است. ما در شبکه ورزش سیما همچنان با ایشان همکاری داریم و آقای فردوسی‌پور به عنوان تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی و برنامه «فوتبال ۱۲۰» هستند و همچنان هم خواهند بود. همچنین گزارشگر فوتبال‌های ما هم هستند و کارشان را ادامه می‌دهند.

مدیر شبکه ورزش ادامه داد: آقای فردوسی‌پور به طور معمول هفته‌ای یا دو هفته‌ای یک بار فوتبال گزارش می‌کنند و هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از برگزاری ۲۶ مسابقه فوتبال، عادل فردوسی‌پور تاکنون گزارش مسابقه‌ای از جریان جام ملت‌های آسیا را عهده‌دار نبوده است؟ اظهار کرد: عادل فردوسی‌پور در این مدت مشغولیت‌های دیگری داشته‌اند که بهتر است خود ایشان در این زمینه توضیح بدهند. به دلیل همین مشغولیت ایشان کمتر در شبکه ورزش گزارش کردند اما با اصرار ما قرار است از این هفته بازی‌ها را گزارش کنند.

شیعه توضیح داد: مسابقات ایران از امارات گزارش داده می‌شود و در صورتی که اشکالات فنی به وجود بیاید گزارشگر از داخل ایران بازی را گزارش خواهد کرد. اما به طور کلی آقای محمدرضا احمدی ـ گزارشگر اعزامی صداوسیما ـ از امارات مستقیم بازی‌های ایران را گزارش می‌کند سازمان صداوسیما نیز از قبل تمهیدات فنی را برای این کار چیده است و اقداماتی از قبیل باکس صدا خریداری شده است تا از محل استادیوم به خوبی بتوانیم گزارش داشته باشیم.

وی درباره انتخاب گزارشگران بازی‌های آسیایی و اینکه با چه سازوکاری در تلویزیون انتخاب می‌شوند، توضیح داد: اینطور نیست که صرفاً چند مجری برای گزارش بازی‌ها انتخاب شوند. در هر صورت تعداد کسانی که دوست دارند گزارش کنند در کشور ما بسیار بالاست و ما روزانه مراجعه‌های متعددی مبنی بر گزارش بازی‌ها داریم اما طبیعتاً نمی‌توانیم به همه مراجعه‌ها پاسخ مثبت بدهیم. تعداد مشخصی هستند که گزارش می‌کنند در حال حاضر در شبکه ورزش سیما هم از گزارشگران قدیمی و هم از گزارشگران جدید بازی‌ها را گزارش می‌کنند عده‌ای نیز جوانانی هستند که از بین مسابقه آقای گزارشگر انتخاب شده‌اند؛ البته این گزارشگران بیشتر در حوزه‌های دیگر و با وسواس زیادی انتخاب شده‌اند و بازی‌ها هم به تناسب تخصص گزارشگران تقسیم می‌شوند؛ به عنوان مثال برخی از گزارشگران در حوزه فوتبال‌های آلمان تخصص‌ لازم را دارند و برخی در حوزه فوتبال انگلیس تخصص بیشتری دارند در نتیجه با در نظر گرفتن این موارد انتخاب گزارشگر صورت می‌گیرد.

وی افزود: اگر به مسابقاتی که از شبکه ورزش پخش می‌شوند دقت کنید، همچنان آقایان جواد خیابانی، علیرضا علیفر، مزدک میرزایی و همچنین عادل فردوسی پور گزارش بازی‌ها را انجام می‌دهند. دوستان دیگر از جمله آقای محمدعلی و آقای محمدی مرام گزارشگران جدیدتری هستند که به تناسب، گزارش بازی‌ها به آنها واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: شبکه ورزش سیما از یک ماه پیش از آغاز بازی‌های آسیایی برای این رویداد تدارک مفصلی دید. مجریان و محور برنامه‌ها مشخص شدند و از آنجا که در بازی‌های جام ملت‌ها قرار بر این بود که همه بازی‌ها را شبکه ورزش پخش کند طبیعتا چند ماه پیش‌بینی‌های بیشتری را نسبت به برنامه‌ها و بازی‌ها انجام می‌دادیم. گروه چند نفره ای به امارات اعزام شدند و مفصل گزارش‌ها از بازی‌های مختلف را ارائه می‌دهند روزی ۱۰ ساعت برنامه از شبکه ورزش سیما به روی آنتن می‌رود گزارشگران ما مرتب در کنار تیم ملی حضور دارند و هر روز ما از تمرین تیم‌های ملی گزارش‌های زنده‌ای را ارسال می کنیم همچنین مصاحبه با کادر تیم ملی را در کمترین زمان به روی آنتن می‌بریم و به طور کلی تلاش شده است روزی ۱۰ ساعت برنامه به بازی‌های جام ملتهای آسیا اختصاص بدهیم و مخاطب را با خود همراه کنیم.

مدیر کانال ورزش در پایان تاکید کرد: عادل فردوسی‌پور همچنان در شبکه ورزش گزارش دارد. این هفته یک بازی را گزارش می‌کنند و هفته‌های آینده نیز همین طور گزارش بازی ها به ایشان واگذار خواهد شد.

نظرات بینندگان