arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۱ - ۲۵ دی ۱۳۹۷

شهر مرزی سومار لرزید

زمین لرزه ای به بزرگی 4.1 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شامگاه سه شنبه بخش مرزی سومار از توابع قصرشیرین در غرب کرمانشاه را لرزاند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شهر مرزی سومار لرزیدبه گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله ساعت 20 و 37 دقیقه به وقوع پیوسته است. 
براساس این گزارش، موقعیت این زلزله با موقعیت طول جغرافیایی 45 و 55 و عرض 34 و 11 و در عمق 10 کیلومتری زمین بوده است. 
این زمین لرزه در 33 کیلومتری گیلانغرب ، 27 کیلومتری سومار و 45 کیلومتری قصرشیرین به وقوع پیوسته است. 
شامگاه دوشنبه نیز زمین لرزه دیگری با قدرت 4.6 ریشتر حوالی سومار از توابع قصرشیرین و بامداد سه شنبه زمین لرزه ای با قدرت 4 ریشتر گیلانغرب را لرزاند.
این زمین لرزه ها هیچ گونه خسارت جانی و مادی نداشته اند. 
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت. 
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید. 
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد. 
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند. 

نظرات بینندگان