arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۳۶۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۸ - ۲۷ دی ۱۳۹۷

نرخ مرغ در سراشیبی/ مرغ ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان شد

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.با توجه به نرخ کنونی نهاده‌های دامی در بازار آزاد، امکان عرضه مرغ با نرخ ۱۰ هزار تومان از سوی صنف وجود ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک مقام مسئول گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

عظیم حجت عضو اتحادیه مرغداران گوشتی، از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

وی با انتقاد از بالا بودن نرخ نهاده‌های دامی گفت: با توجه به نرخ کنونی نهاده‌های دامی در بازار آزاد، امکان عرضه مرغ با نرخ ۱۰ هزار تومان از سوی صنف وجود ندارد.

حجت ادامه داد: عرضه مرغ با نرخ ۱۰ هزار تومان و ثبات نرخ در بازار مستلزم کنترل قیمت نهاده‌های دامی است چرا که در شرایط کنونی با خرید جوجه یکروزه به نرخ ۳ هزار و ۵۰۰، کنجاله سویا ۳ هزار و ۷۰۰ و ذرت یک هزار و ۷۰۰ تومان؛ عرضه مرغ با نرخ ۱۰ هزار تومان به زیان مرغداران تمام می‌شود و امکان تولید برای مرحله بعد وجود ندارد.

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به ضرورت نظارت بر تمامی مراحل توزیع و کنترل تولید بیان کرد: با توجه به اختصاص ارز دولتی به نهاده‌های دامی، مسئولان ذی ربط باید نظارت جدی بر تمامی مراحل تولید داشته باشند تا هر کیلو مرغ با نرخ ۱۰ هزار تومان در بازار عرضه شود.

حجت در ادامه افزود: با توجه به بازار کنونی نهاده‌های دامی، قیمت واقعی هر کیلو مرغ ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان است، در حالیکه اگر پشتیبانی امور دام با نرخ‌های اعلامی، نهاده‌های دامی را در بازار توزیع کند علاوه بر دوام تولید، شاهد ثبات قیمت مرغ در بازار خواهیم بود.

این مقام مسئول در پایان نرخ کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد.

نظرات بینندگان