arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۴۰۹۵
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۱ - ۲۹ دی ۱۳۹۷

شمار کشته های انفجار در مکزیک به 66 تن رسید

شمار کشته های انفجار در خط لوله سوخت در مکزیک که به دلیل قطع شدن توسط دزدان سوخت روی داد، به 66 تن رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمار کشته های انفجار در مکزیک به 66 تن رسید

شمار کشته های انفجار در خط لوله سوخت در مکزیک که به دلیل قطع شدن توسط دزدان سوخت روی داد، به 66 تن رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام های مکزیک اعلام کردند که در اثر انفجار در خط لوله سوخت در این کشور دستکم 66 نفر تاکنون کشته شده اند.

این انفجار در ایالت ایدالگو در مرکز مکزیک عصر جمعه به وقت محلی زمانی روی داد که افرادی برای سرقت سوخت از این خط لوله اقدام به قطع آن کردند.

ساکنان محلی با سطل برای جمع آوری سوخت از محل شکستگی خط لوله به این منطقه هجوم آورده بودند که انفجار روی داد.

عمر فیاض فرماندار ایالت ایدالگو در کنفرانس خبری مشترک با آندرئ مانوئل لوپر اوبرادور رئیس جمهوری مکزیک تایید کرد که در این حادثه 66 نفر کشته و 76 تن دیگر مجروح شدند.

اوبرادور رئیس جمهوری جدید و چپگرای مکزیک از اول دسامبر 2018 (10 آذر) که بر سر کار آمد، وعده برخورد با سرقت سوخت را داد و انفجار امروز توجه بیشتری را به این دزدی که سالانه 3 میلیارد دلار درآمد دارد، جلب خواهد کرد.

اوبرادور در توییتی ضمن ابراز تالم از این حادثه از تمامی دستگاه های دولتی خواست تا به مجروحان یاری رسانند.

آسوشیتدپرس نوشت که نخستین بار نیست که چنین حادثه ای در مکزیک رخ می دهد. در دسامبر 2010 نیز مسئولان مکزیکی سارقان سوخت را مسبب انفجار خط لوله ای در نزدیکی مکزیکوسیتی دانستند که به جان باختن 28 تن و از جمله 13 کودک منجر شد.

سارقان سوخت طی 10 ماه نخست سال 2018 ، لوله های سوخت را بیش از 12 هزار بار سوراخ کردند و مکزیک نیز 3 هزار و 200 سرباز را مامور حفاظت از خطوط لوله کرده است.

هر چند دولت جدید مکزیک برای شناسایی و برخورد با سرقت سوخت، خطوط لوله را غیرفعال کرده و اتکای بیشتری بر جابجایی سوخت با کامیون های نفتکش دارد، اما با ناکافی بودن این ناوگان، صفوف طولانی در پمپ بنزین های برخی از ایالات شکل گرفته است.

سارقان سوخت نیز توانسته اند وفاداری مردم محلی را به خود جلب کرده و با ارائه بنزین رایگان از آنان برای دیده بانی و برخورد با مامورانی که در پی برخورد با سارقان هستند، استفاده کنند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان