arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۴۰۹۷
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۱ - ۲۹ دی ۱۳۹۷

کردها برای عادی سازی روابط با دولت سوریه اعلام آمادگی کردند

نیروهای دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کرد) با تهیه و ارائه فهرستی در قالب 10 بند به دولت بشار اسد، خواهان عادی شدن روابط با دولت مرکزی دمشق شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کردها برای عادی سازی روابط با دولت سوریه اعلام آمادگی کردند

نیروهای دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کرد) با تهیه و ارائه فهرستی در قالب 10 بند به دولت بشار اسد، خواهان عادی شدن روابط با دولت مرکزی دمشق شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری 'روسیا الیوم'، نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با ارائه درخواست های خود به دولت دمشق آمادگی خود را برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و مبارزه با دشمنان این کشور در قالب ارتش رسمی سوریه اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، در دو بند از نامه نیروهای دموکراتیک کرد(قسد) به صراحت بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و حضور نیروهای قسد در ارتش این کشور برای حفظ مرزها و مقابله با دشمنان تاکید شده است.

در بندی دیگر از فهرست نیروهای کردی از دولت مرکزی دمشق درخواست کردند تا در مجلس این کشور صاحب کرسی شوند.

آنها همچنین خواهان هماهنگی کامل نیروهای امنیتی سوریه و نیروهای قسد در مناطق کردنشین بر اساس قانون اساسی شدند.

بر این اساس، نیروهای قسد ضمن به رسمیت شناختن زبان عربی به عنوان زبان اول سوریه، خواستار آموزش زبان کردی در مناطق تحت کنترل خود شدند.

نیروهای کرد همچنین از دولت مرکزی سوریه درخواست کردند تا به آنها اجازه داده شود در کنار پرچم رسمی این کشور، پرچم نیروهای دموکراتیک سوریه در مناطق تحت کنترل کردها برافراشته شود.

توزیع عادلانه سرمایه و منابع از دیگر درخواست های نیروهای کرد به شمار می رود.

پیشتر دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که یک هیات از نیروهای کرد به منظور گفت و گو با دولت مرکزی درباره سرنوشت مناطق تحت کنترل خود در شرق فرات به دمشق سفر کرده است.

سفر این هیات کردی پس از آن انجام شد که فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که کشورش تماس با کردها در شمال این کشور را به دنبال تلاش ترکیه برای دخالت نظامی در این منطقه آغاز کرده است.

کردهای سوری سال ها با تکیه بر حمایت آمریکا از گفت وگو با دولت دمشق خودداری می کردند.

همچنین «ایمن سوسان» معاون وزیر خارجه سوریه نیز در گفت وگویی اعلام کرد که ما هیچ کس را از مشارکت سیاسی در سوریه محروم نمی کنیم و معتقدیم سخنان کردهای سوری مبنی بر حفظ وحدت ملی بسیار مثبت و سازنده است.

سوسان کردها را بخش جدانشدنی از ملت سوریه عنوان کرد و ادامه داد که آماده ایم تا از طریق گفت و گو خواسته های مشروع آنان را محقق کنیم.

پیشتر و پس از اعلام رسمی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اعلام خروج نیروهای نظامی این کشور از خاک سوریه، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه بر آمادگی این گروه برای حل و فصل مشکلات خود با دولت دمشق تاکید و گفته بود که ما و نظام سوریه یک خانواده و مانند پدر و فرزندانش هستیم و مشکلات خود را بدون دخالت دیگران حل و فصل خواهیم کرد.

نظرات بینندگان