arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۴۲۷۲
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۶ - ۳۰ دی ۱۳۹۷

انهدام باند جعل اسناد دولتی و مسافرتی

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران از دستگیری هفت تن از جاعلان حرفه‌ای اسناد دولتی و مسافرتی خبر داد و گفت: ۳۲۰ مهر ژلاتینی، هزار سربرگ خام 20هزار هولوگرام، دستگاه‌های تولید مهر، پرینتر، اسکنر حرفه‌ای رایانه، دستگاه‌های پوز بانکی و تبلت کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری هفت تن از جاعلان حرفه‌ای اسناد دولتی و مسافرتی خبر داد.

سردار علی ذوالقدری در این باره گفت: با شکایت یکی از شهروندان در خصوص اغفال از سوی افرادی برای گرفتن ویزای یکی از کشورهای اروپایی و کلاهبرداری از وی و پیشنهاد استفاده از مدرک جعلی، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت. در ادامه با تحقیقات گسترده و اقدامات انتظامی مشخص شد که چند جاعل و کلاهبردار با تشکیل باند جعل اقدام به جعل اسناد مدارک و مهرهای دولتی کرده و به وسیله آن از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

وی ادامه داد: با مشخص شدن این موضوع دایره تحقیقات محدودتر شد تا اینکه مخفیگاه و محل اقدامات متهمان در محدوده های یوسف آباد و میدان جهاد شناسایی شد. همچنین در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که این باند هفت نفره با دریافت وجه نقد از متقاضیان اقدام به جعل اسناد و مدارک می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت تصریح کرد: پرونده اولیه تشکیل شد و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و دستور قضایی مبنی بر دستگیری متهمان صادر شد، بنابراین ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه همه متهمان را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز تعداد زیادی از اقلام و تجهیزات مربوط به جعل را کشف و ضبط کردند.

سردار ذوالقدری در ادامه به کشفیات این پرونده اشاره کرد و گفت: ۳۲۰ مهر ژلاتینی، هزار سربرگ خام 20هزار هولوگرام، دستگاه‌های تولید مهر، پرینتر، اسکنر حرفه‌ای رایانه، دستگاه‌های پوز بانکی و تبلت کشف شد.

بر اساس گزارش اطلاع رسانی پلیس پایتخت، وی با اشاره به اینکه متهمان از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به جذب مشتری کرده و پس از دریافت مبلغ زیاد اقدام به جعل اسناد می‌کردند، تصریح کرد: از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود در خصوص تبلیغات افراد سودجو در زمینه‌های تسهیل در اخذ ویزا، مدارک تحصیلی و غیره تحت تاثیر فضای مجازی قرار نگیرند و هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص فعالیت جاعلان را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان