arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۴۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۲۲ - ۳۰ دی ۱۳۹۷

تل آویو از احتمال بروز جنگ در شمال سرزمین های اشغالی خبر داد

یک ژنرال عالیرتبه رژیم صهیونیستی نسبت به حمله احتمالی حزب الله لبنان به پایگاه « الکریا» به عنوان مقر اصلی ستاد مشترک ارتش تل آویو هشدار داد و از احتمال جنگ فراگیر در شمال سرزمین های اشغالی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تل آویو از احتمال بروز جنگ در شمال سرزمین های اشغالی خبر دادبه گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری عکا رژیم صهیونیستی، «عاموس یادلین» رئیس پژوهشکده امنیت ملی اسرائیل نسبت به شروع یک جنگ فراگیر در شمال سرزمین های اشغالی در سال جاری میلادی هشدار داد.
یادلین همچنین مدعی شد که حزب الله لبنان در صدد است علاوه بر حمله به پایگاه الکریا، پایگاه نیروی هوایی «رمات دوید» ارتش اسرائیل واقع در منطقه شمالی سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد.
وی پیشتر هم در گفت و گو با رادیو رژیم صهیونیستی گفته بود که تهدید اصلی در سال 2019 با ایران، حزب الله و سوریه است و با تمامی جنگ های گذشته اسرائیل متفاوت است و باید برای آن آماده شد.
یادلین گفته بود که احتمال برخورد غیرمستقیم اسرائیل با روس ها در سوریه مانند سپتامبر گذشته (شهریور97) وجود دارد، هرچند جنگ آینده ممکن است، متفاوت باشد.
رژیم اشغالگر قدس در سال 2000 میلادی پس از نزدیک به دو دهه از جنوب لبنان عقب نشینی کرد. هرچند هنوز بخش هایی از خاک این کشور را در اختیار دارد.
رژیم صهیونیستی و لبنان در سال 2008 میلادی نیز وارد جنگی شدند که سی و سه روز به طول انجامید.
بسیاری از ناظران معتقدند ضربه پذیری رژیم صهیونیستی در این جنگ از حزب الله لبنان موجب شد، تل آویو دیگر به فکر جنگ دیگری علیه این کشور نیفتد، افزون بر آن که توان رزمی و تجهیزاتی جبهه مقاومت از 13 سال پیش نیز بیشتر شده است.

نظرات بینندگان