arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۵۴۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۳ - ۳۰ دی ۱۳۹۷

فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه دارای هویت می‌شوند

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که نداشتن هویت برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه موجب مشکلاتی می‌شود، از تصویب طرحی خبر داد که قرار است این مشکل را حل کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه دارای هویت می‌شوندنایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان این که نداشتن هویت برای فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه موجب مشکلاتی می‌شود، از تصویب طرحی خبر داد که قرار است این مشکل را حل کند.

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جلسه امروز (یک‌شنبه) کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: کمیسیون لایحه اصلاح قانون تعیین و تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را در دستور کار داشت. کمیسیون پس از بررسی این طرح، آن را به تصویب رساند.

وی در خصوص این طرح توضیح داد: این طرح کلیه کسانی را که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی هستند، مورد توجه قرار می‌دهد. این قانون در خصوص فرزندانی است که به دنیا آمده‌اند یا قرار است به دنیا بیایند. این افراد می‌توانند تابعیت ایران را دریافت کنند. حتی کسانی که پدر و مادر آن‌ها حاضر نشوند برای آن‌ها تابعیت بگیرند، هنگامی که به سن ١٨ سال برسند، می‌توانند شخصاً درخواست تابعیت کنند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار کرد:طبق آمارهایی که خیلی هم رسمی نیستند، حدود ١٢٠ هزار فرزند حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه داریم که هویتی در کشور ندارند. هر کسی که در سرزمینی زندگی می کند، باید دارای هویت باشد و بنا بر این، این قانون می‌تواند کمک کند تا این مشکل برطرف شود.

نظرات بینندگان