arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۸ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷

در خرید آجیل شب عید دقت کنید / خوشمزه ای که تبدیل به کابوس شده است

بسیاری از افراد هنگام خرید آجیل شب عید به تازگی آجیل دقتی ندارند و صرفا بر اساس قیمت بالای آجیل تصمیم به خرید می گیرند.اما این یک اشتباه بزرگ است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

بسیاری از افراد هنگام خرید آجیل شب عید به تازگی آجیل دقتی ندارند و صرفا بر اساس قیمت بالای آجیل تصمیم به خرید می گیرند.اما این یک اشتباه بزرگ است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، همزمان با نزدیک شدن به عید نوروز بسیاری از مردم تصمیم به خرید آجیل شب عید می گیرند اما این خرید الزامی است؟ یا اساسا چه راه هایی داریم ؟

آجیل خام یا بوداده؟

بسیاری از متخصصان تغذیه و فعالان حوزه خوراکی تاکید دارند آجیل خام خواصی 10 برابر آجیل بوداده دارد. فراموش نکنید که بسیاری از افراد متقلب با بودادن آجیل کهنه و استفاده از انواع رنگ، نمک، نشاسته و ... تلاش می کنند آجیل را به عنوان آجیل نو و تازه به مشتریان بفروشند. این کار بسیار خطرناک است و باعث آزاد شدن سم در آجیل و حتی مسمویت افراد می شود.

بنابراین آجیل خام بسیار سالم تر است، با این حال با توجه به سفت تر بودن بافت آجیل و عدم دارا بودن نمک، برخی از افراد باز هم آجیل بوداده را ترجیح می دهند.

یا همه یا هیچ؟

یک اشتباه رایج دیگر این است که افراد تصور می کنند باید همه اقلام آجیل را خریداری کنند یا از خیر آن بگذرند. این یک اشتباه بزرگ است. یکی از رایج ترین آجیل های قدیمی و نوستالژیک ایرانی نخودچی و کشمش بوده، گرچه نه می توان این آجیل را آجیل شب عید دانست و نه با توجه به رشد قیمت ها این آجیل ارزان است، اما گاهی 2 الی 3 مدل مغز و آجیل نیز کافی هستند و نیازی به خرید همه انواع مغزها نیست.

در خرید آجیل شب عید دقت کنید / خوشمزه ای که تبدیل به کابوس شده است

بخریم یا نخریم؟

اصلا از خودتان بپرسید لازم است آجیل بخرید یا نه. این روزها و با توجه به گرانی آجیل شب عید بسیاری از مردم تصمیم به پیوستن به کمپین های نخریدن برخی اقلام خوراکی گرفته اند. اما فارغ از این تصمیم جمعی، اگر واقعا خرید آجیل شب عید برایتان اولویت نیست آن را کنار بگذارید. گاهی با نخریدن آجیل شب عید می توان یک لباس یا یک جفت کفش مناسب برای فرزندتان بخرید که از یک خوراکی چند روزه مهم تر است.

 

فریب تبلیغات اینترنتی را نخورید

طی روزهای گذشته بسیاری از وب سایت ها و کانال ها در شبکه های اجتماعی تبلیغ آجیل های کیلویی 40 تا 60 هزار تومانی را می کنند. ناگفته پیداست که در این آشفته بازار گرانی آجیل شب عید چنین قیمت هایی وسوسه انگیز است. اما متاسفانه بسیاری از این تبلیغات جعلی هستند.

برخی دیگر نیز آجیل های فاسد شده، بی کیفیت یا ترکیب شده با مواردی متفرقه مثل پفک هندی و ذرت بوداده را تحویل خریدار می دهند و چون خرید اینترنتی انجام شده، پس دادن آجیل با دردسرهایی همراه است و شاید حتی موفقیت آمیز نشود.

نظرات بینندگان