arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۰۸ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

امروز؛ انتخابات پارلمانی کره شمالی

کره شمالی بر اساس برنامه از پیش تعین شده قرار است با هدف تحکیم وحدت ملی بعد از شکست مذاکرات کیم و ترامپ در هانوی، امروز یکشنبه انتخابات پارلمانی (مجمع عالی خلق کره) برگزار کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کره شمالی بر اساس برنامه از پیش تعین شده قرار است با هدف تحکیم وحدت ملی بعد از شکست مذاکرات کیم و ترامپ در هانوی، امروز یکشنبه انتخابات پارلمانی (مجمع عالی خلق کره) برگزار کند.

به گزارش ایرنا یونهاپ روز یکشنبه اعلام کرد انتخابات پارلمانی کره شمالی هر پنج سال یک بار برگزار می شود در دوره ریاست کیم جونگ اون رهبر فعلی کره شمالی اولین دور انتخابات مارس 2014 برگزار شد، نتایج این انتخابات دو روز بعد از برگزاری اعلام شد.
بر اساس این گزارش، رای دهندگان 17 سال به بالا دارند و رای گیری هم از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر ادامه دارد.
به گفته رسانه های کره شمالی، نامزدهای این انتخابات شامل کارگران، کشاورزان، روشنفکران و سربازانی هستند که تلاش می کنند تا از ایدئولوژی کیم جونگ اون، رهبر این کشور حمایت کنند و کشور را در مسیر توسعه جلو ببرند در هر حوزه انتخابیه هم فقط یک نامزد ثبت نام کرده است.
کارشناسان معتقد هستند پیونگ یانگ ممکن است از این رویداد سیاسی برای تقویت انسجام ملی و حمایت از رهبری این کشور به ویژه بعد از شکست مذاکرات سران آمریکا و کره شمالی در هانوی استفاده کند.
دومین نشست سران میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رهبران کره شمالی و آمریکا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (8 و 9 اسفند 97) در هانوی پایتخت ویتنام برگزار شد، اما این نشست به دلیل زیاده خواهی های دونالد ترامپ در برابر درخواست های منطقی کیم، شکست خورد و ترامپ نشست را نیمه کاره رها کرد.
رودونگ سینمون روزنامه حزب حاکم بر کره شمالی نوشته است که انتخابات پارلمانی در این برهه زمانی برای این کشور خیلی مهم و حیاتی است.
این روزنامه گفته است انتخابات پارلمانی باعث افزایش حمایت از رهبری کره شمالی در مسیر توسعه و پیش رفت کشور، احیای اقتصاد کشور و بهبود وضعیت معیشت مردم خواهد شد.
در انتخابات گذشته مجمع عالی خلق کره شمالی، میزان مشارکت مردم این کشور 99.97 درصد بود در این انتخابات همچنین 100 درصد کاندیداها تایید صلاحیت شدند.
کره شمالی حدود 21 میلیون نفر جمعیت دارد.

نظرات بینندگان