arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۷ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

سارقان مسلح محموله ۲۴ تنی میلگرد بازداشت شدند

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف پرونده سرقت مسلحانه محموله ۲۴ تنی میلگرد و کشف کامل محموله سرقت شده خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف پرونده سرقت مسلحانه محموله ۲۴ تنی میلگرد و کشف کامل محموله سرقت شده خبر داد.

ساعت 23 مورخ 13 اسفند 97 راننده یک دستگاه تریلر با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مأموران اعلام کرد که سارقان مسلح اقدام به سرقت محموله 24 تنی میلگرد همراه او کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه محموله" و هماهنگی با شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

راننده تریلر در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه شاگرد خود در اتوبان شهید همت، محدوده پارک جوانمردان، داخل خودرو در حال استراحت بودیم که ناگهان سه نفر با صورتهای پوشیده وارد خودرو شده و به سمت ما حمله ور شدند، یکی از آنها اسلحه کمری و دو نفر دیگر چاقو و شوکر در اختیار داشتند، آنها دست، پا، دهان و چشمان ما را بسته و پس از حبس ما در اتاق مخصوص استراحت راننده، خودرو به حرکت در آمد، نزدیک به یک ساعت، تریلر به حرکت خود ادامه داد تا نهایتاً توقف کرد.

وی افزود: هر سه سارق از خودرو پیاده شدند، در آن لحظه از گوشه پارچه ای که بر روی چشمانم بسته شده بود توانستم یک تابلوی تبلیغاتی را بخوانم که بر روی آن تبلیغات فروش فرش انجام شده بود، از سر و صدای بیرون تریلر کاملاً مشخص بود که سارقان در حال تخلیه محموله هستند، پس از تخلیه محموله میلگرد، خودرو مجدداً شروع به حرکت و پس از مدتی مجدد توقف کرد، با اطمینان از رفتن سارقان توانستیم تا خودمان را آزاد کرده و از تریلر خارج شویم، آن زمان متوجه شدیم ما را در محدوده اتوبان آزادگان رها کردند که بلافاصله به کلانتری مراجعه کرده و موضوع سرقت را اطلاع دادیم.

با آغاز تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بهره گیری از اندک اطلاعات راننده تریلر، در کمتر از 24 ساعت از زمان وقوع سرقت موفق به شناسایی محل تخلیه محموله میلگرد در شهرستان بهارستان شدند.

با شناسایی محل تخلیه محموله میلگرد و انجام تحقیقات میدانی، کارآگاهان مطلع شدند که دو نفر بدون داشتن هرگونه محل کسب و کار یا مجوز قانونی، در آنجا اقدام به خرید و فروش آهن آلات و میلگرد می کنند.

این دو نفر به نامهای ملک (35 ساله) و احسان (33 ساله) در مورخه 16 اسفند در شهرستان رباط کریم دستگیر شدند و در همان تحقیقات اولیه به خرید محموله 24 تنی سرقتی میلگرد به مبلغ 100 میلیون تومان اعتراف کردند.

با اعتراف صریح این دو خریدار اموال مسروقه، محل نگهداری محموله در سوله ای در منطقه رباط کریم شناسایی و در بازرسی از این محل، 24 تن میلگرد سرقت شده به صورت کامل کشف شد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، شناسایی و دستگیری اعضای گروه سارقان مسلح در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که کارآگاهان موفق به شناسایی هر سه سارق مسلح محموله شدند.

با شناسایی دو برادر به نامهای امیر و علیرضا (30 و 29 ساله) و یکی از دوستانشان به نام احمد (28 ساله) به عنوان اعضای گروه سارقان مسلح محموله، کارآگاهان متوجه شدند که هر سه متهم از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت هستند.

نهایتاً با شناسایی مخفیگاه سارقان در شهرستانهای رباط کریم و بهارستان، هر سه متهم در مورخه 18 اسفند دستگیر شده و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سارقان در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به سرقت مسلحانه محموله 24 تنی میلگرد اعتراف کرده و عنوان کردند که پس از انجام سرقت، اسلحه کمری مورد استفاده در سرقت را در کانال آب انداختند.

نقشه سرقت جواهرفروشی در سعادت آباد ناکام ماند

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان، قرار قانونی توسط مقام قضایی صادر شد و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

نظرات بینندگان