arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۲ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

تحریم آمریکا به داوران ایرانی رسید/ فغانی و همکارانش با لباس های متفاوت در لیگ قهرمانان

با فشار کمپانی نایکی، کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا داوران ایرانی را از پوشیدن پیراهن و لباس‌های نایکی در مسابقات آسیایی محروم کرد. داوران ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق استفاده از لباس‌های برند نایکی را ندارند و به همین دلیل است که لباس دیگر داوران متفاوت از لباسی است که داوران ایرانی در این تورنمنت در سال ۲۰۱۹ پوشیده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

علیرضا فغانی و همکاران ایرانی اش در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با لباسی با برند متفاوت با دیگر داوران حاضر در این تورنمنت قضاوت می کنند.

روزنامه "همشهری ورزشی" امروز در گزارشی در ارتباط با این موضوع نوشته است:" با فشار کمپانی نایکی، کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا داوران ایرانی را از پوشیدن پیراهن و لباس های نایکی در مسابقات آسیایی محروم کرد." براساس این گزارش داوران ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق استفاده از لباس های برند نایکی را ندارند و به همین دلیل است که لباس دیگر داوران متفاوت از لباسی است که داوران ایرانی در این تورنمنت در سال 2019 پوشیده اند. از سال ها قبل که نایکی اسپانسر کنفدراسیون فوتبال آسیا است همه داورانی که در تورنمنت های این کنفدراسیون برگزار می شود لباس های این برند را می پوشیدند با این حال ، تحریم ها که در زمان جام جهانی روسیه به ورزشکاران ایرانی رسیده بود حالا داوران ایرانی را نیز در بر گرفته است.

براساس این گزارش تا پیش از جام جهانی روسیه با وجود عدم امکان فعالیت شرکت های آمریکایی در ایران، این کمپانی منعی برای همکاری با ورزشکاران ایرانی نداشت اما در دوران جام جهانی اعلام شد که این کمپانی قراردادش را سامان قدوس بازیکن تیم ملی ایران فسخ کرده است. قدوس که در آن زمان در لیگ سوئد بازی می کرد تنها بازیکن ایرانی بود که با قرارداد رسمی کفش های نایکی را می پوشید.

علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال ایران با تایید این موضوع می گوید:« بله ما به خاطر تحریم های آمریکا حق پوشیدن لباس های نایکی را نداریم. ما حتی در جام ملت های 2019 هم به همین دلیل لباس های آدیداس را پوشیدیدم.» این در حالی است که تنها داوران ایرانی بودند که در جام ملت ها و در لیگ قهرمانان از برندی به غیر از نایک استفاده می کنند. فغانی در ادامه می گوید:« این محدودیت فقط برای داوران ایرانی نیست و همه ورزشکاران ایرانی را در بر می گیرد.»

نظرات بینندگان