arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۴۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۷ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷

روحانی با آیت الله فیاض در نجف اشرف دیدار کرد

روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح چهارشنبه در نجف اشرف با آیت الله محمد اسحاق الفیاض از مراجع عظام دیدار و گفتگو کرد.رئیس جمهوری روز دوشنبه در یک سفر رسمی سه روز وارد بغداد شد و طی دو روز اقامت در پایتخت عراق با مقامات این کشور، شخصیت ها و نخبگان این کشور دیدار و گفتگو کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه بعدازظهر چهارشنبه با آیت الله محمد اسحاق الفیاض از مراجع تقلید نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهوری صبح چهارشنبه وارد نجف اشرف شد و ابتدا به زیارت حرم‌ مطهر و نورانی امام علی (ع) وارد این شهر مقدس مشرف شد.

وی سپس به دیدار آیت الله سیدعلی سیستانی مرجعیت عالی عراق رفت و با وی گفتگو کرد.

بازدید از بیت قدیمی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و دیدار با حجت اسلام و المسلمین سیدعلی اکبر محتشمی پور نماینده موسسه نشر آثار امام خمینی (ره) و سیدعلی خمینی یادگار امام دیدار و گفتگو کردو

دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر سه شنبه وارد کربلا شده بود، ضمن زیارت حرمین شرفین امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع)، در نشستی صمیمی با سران قبایل و عشائر بزرگ استان های کربلا، بابل و فرات میانه گفتگو کرد.

رئیس جمهوری روز دوشنبه در یک سفر رسمی سه روز وارد بغداد شد و طی دو روز اقامت در پایتخت عراق با مقامات این کشور، شخصیت ها و نخبگان این کشور دیدار و گفتگو کرد.

همچنین مقامات دو کشور طی مذاکرات فشرده در حوزه های مختلف پنج سند و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

ایران و عراق سه شنبه با صدور یک بیانیه مشترک ضمن ترسیم چارچوب همکاری های آینده از توافق نهایی از جمله بر سر رایگان شدن روادید برای شهروندان دو کشور و نیز لایروبی اروندرود (شط العرب) خبر دادند.

نظرات بینندگان