arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۷۹۰۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۱ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۸

قطعی ۵ ساعته برق در بندرماهشهر / ۵۰ میلیارد ریال خسارت وارد شد

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان از قطعی برق پنج ساعته در بندرماهشهر بر اثر سقوط چند دکل و خسارت ۵۰ میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد. وی افزود: چهار دکل از این خط توزیع برق سقوط و از مدار خارج شد؛ اقدامات اولیه برای برق‌دار شدن مشترکان انجام شده و با فروکش کردن آب در منطقه نسبت به اقدامات بعدی و پایه گذاری مجدد دکل‌های برق اقدام می‌کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان از قطعی برق پنج ساعته در بندرماهشهر بر اثر سقوط چند دکل و خسارت ۵۰ میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد.

محمود دشت بزرگ در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: در بندرماهشهر بر اثر وقوع تندبادی با ۹۸ کیلومتر در ساعت یک خط توزیع برق حد فاصل شهر چمران یک و دو دچار مشکل شد.

وی افزود: چهار دکل از این خط توزیع برق سقوط و از مدار خارج شد؛ اقدامات اولیه برای برق‌دار شدن مشترکان انجام شده و با فروکش کردن آب در منطقه نسبت به اقدامات بعدی و پایه گذاری مجدد دکل‌های برق اقدام می‌کنیم.

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: به صورت کلی بر اساس آمار قبلی ۱۲ دکل از این مسیر سقوط دکل داشتیم که در کریدور باد قرار دارد؛ بنابراین تعیین یک مسیر جایگزین در شهرک شهید چمران بندرماهشهر از بلوار ورودی را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی گفت: میزان خسارت وارد شده به شرکت در این بخش آسیب دیده حدود ۵۰ میلیارد ریال است؛ برای احداث خط جدید باید ۱۲۰ میلیارد هزینه شود که تا قبل از پیک مصرف برق باید تخصیص نقدینگی انجام شود تا در تابستان برای تأمین برق شهروندان دچار مشکل نشویم.

دشت بزرگ در پایان عنوان کرد: به دلیل سقوط آن چهار دکل در بندرماهشهر روز سه شنبه ۶ فرودین از ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه صبح تا ۱۶ و ۲۵ دقیقه عصر به میزان ۱۶ مگاوات قطعی برق داشتیم.

نظرات بینندگان