arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۴ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۸

سیل بند‌های سه روستای شوش شکسته شد

طغیان رودخانه کرخه و دز در بخش شاوور و مرکزی شوش باعث شکسته شدن سیل بند سه روستای این شهرستان شد. «عدنان غزی» با بیان اینکه این روستا‌ها ۹۰۰ خانوار با حدود ۲ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارند افزود: نیرو‌های هلال احمر، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در محل مستقر بوده و در حال امدادرسانی به مردم هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

طغیان رودخانه کرخه و دز در بخش شاوور و مرکزی شوش باعث شکسته شدن سیل بند سه روستای این شهرستان شد.

فرماندار شوش با تایید این خبر گفت: با توجه به پیش بینی‌ها در خصوص افزایش دبی رودخانه‌ها پیشتر دستور تخلیه روستا‌های «گطیش» بخش شاوور و روستا‌های «دوار» و «دبات» بخش مرکزی صادر شده بود که خوشبختانه بسیاری از اهالی آن‌ها پیش از شکسته شدن سیل بند روستا‌های خود را ترک کرده بودند.

«عدنان غزی» با بیان اینکه این روستا‌ها ۹۰۰ خانوار با حدود ۲ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دارند افزود: نیرو‌های هلال احمر، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در محل مستقر بوده و در حال امدادرسانی به مردم هستند.

وی اظهار کرد: سیل بند‌های روستا‌های حاشیه رودخانه کرخه و دز در بخش شاوور و مرکزی وضعیت خوبی ندارند و سطح آب با سیل بند‌ها یکسان شده است.

فرماندار شوش افزود: دستگاه‌های خدمات رسان با تمام امکانات در حال ترمیم سیل بند هستند.

وی گفت: با کمک عوامل امدادی و دهیاری‌ها و شورای اسلامی روستا‌ها ساکنان آن‌ها به پادگان شهید درویشی شهرستان شوش منتقل و در آنجا اسکان یافتند.

بارش‌های سنگین باران در خوزستان و استان‌های بالا دست در چند روز اخیر باعث ورود سیلاب به سد‌های استان و نیز طغیان رودخانه‌ها شده است که تا کنون بیش از ۴۰ روستا در خوزستان به زیر آب رفته است.

جمعه گذشته رییس جمهوری با سفر به استان خوزستان روند امداد رسانی به سیل زدگان را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد و جهانگیری نیز دوشنبه و سه شنبه در استان خوزستان حاضر شد و ضمن بازدید از مناطق سیل زده در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان حاضر و دستورات لازم را برای مهار سیل صادر کرد.

وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهر سازی، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات، کشور، ورزش و جوانان و دادگستری نیز با سفر به استان خوزستان ضمن بررسی وضیعت سیل در این استان امکانات وزارت خانه‌های مربوطه را برای کمک به مردم استان بسیج کردند.

نظرات بینندگان