arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۸۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۲ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۸

روبات های زنبوری ناسا در راه فضا / از کمک به فضانوردان تا سیستم خودشارژ هوشمند

ناسا روبات های "زنبوری" را روانه ایستگاه فضایی رادیویی خود  می کند این روبات ها می توانند فعالیت های رایج فضایی مثل آزمایشات و وظایف معمول فضانوردان را اجرا کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ناسا روبات های "زنبوری" را روانه ایستگاه فضایی رادیویی خود  می کند این روبات ها می توانند فعالیت های رایج فضایی مثل آزمایشات و وظایف معمول فضانوردان را اجرا کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، روبات های زنبوری درست مثل زنبورهای واقعی عمل می کنند و حتی اگر دستورالعمل به آنان نرسد به شکل خودکار برخی وظایف را اجرا می کنند.

ناسا در یک پست وبلاگی گفت که سه روبات شناور زنبوری به ایستگاه فضایی بین المللی سفر خواهند کرد تا به فضانوردان کمک کند تحقیقات خود را انجام دهند،داده ها را نگهداری کنند و تحقیقات خود را دنبال کنند.

بر اساس اطلاعات رسیده از ناسا این روبات ها ظاهری مکعبی دارند و هم اکنون به راحتی در فضای آزمایشی پرواز می کنند و البته به پژوهشگران ناسا کمک می کنند زمان بیشتری برای پژوهش های خود داشته باشند.

روبات زنبوری در مرکز تحقیقات آمیس ناسا در کالیفرنیا ساخته شده است. این روبات می تواند هر فضایی را روشن کرده و در هر جهتی پرواز کند. هر روبات دارای دوربین و سنسور برای جهت یابی  است و از  بازوی روباتیک برای رسیدگی به وظایف خود استفاده می کند. نکته مهم در مورد این روبات توانایی شارژ خودکار است چرا که می تواند به نیروگاه انرژی متصل شده و به شکل خودکار شارژ شود.

بر اساس اعلان ناسا قرار است این روبات ها بیش از هر بخش در مراکز محققان آزمایشی، فناوری های پیمایشی و تعامل انسان و روبات مشغول به کار باشند و با کمک این نتایج می توانند  به انسان کمک کنند تا رموز ماه و سیارات دیگر را کشف کند.

 

نظرات بینندگان