arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۸۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۸

تصویب تعطیلات ۱۰ روزه در ژاپن / واکنش مردم: ۴۵ درصد ناراضی، ۳۵ درصد خوشحال

پارلمان ژاپن یک تعطیلات ۱۰ روزه را به نام "هفته طلایی"به منظور گرامی‌داشت کناره‌گیری "آکی‌هیتو"، امپراتور این کشور تصویب کرده است. اما ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی صورت گرفته در یک روزنامه ژاپنی "نارضایتی" خود را از تصویب این تعطیلات طولانی مدت اعلام کرده‌اند و تنها ۳۵ درصد از این تصمیم دولت ابراز "خوشحالی" کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شاید یک تعطیلات طولانی مدت اضافه از نظر بسیاری بتواند گزینه‌ای عالی باشد، اما بسیاری از کارکنان ژاپنی از بهره‌مندی از چنین تعطیلاتی ناراضی به نظر می‌رسند.

به گزارش ایسنا، پارلمان ژاپن یک تعطیلات ۱۰ روزه را به نام "هفته طلایی"به منظور گرامی‌داشت کناره‌گیری "آکی‌هیتو"، امپراتور این کشور تصویب کرده است. اما ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی صورت گرفته در یک روزنامه ژاپنی "نارضایتی" خود را از تصویب این تعطیلات طولانی مدت اعلام کرده‌اند و تنها ۳۵ درصد از این تصمیم دولت ابراز "خوشحالی" کرده‌اند.

هم‌چنین نتایج یک نظرسنجی دیگر حاکی از آن است که ۴۶ درصد از مردم ژاپن از برگزاری "هفته طلایی" خوشحال نیستند. بسیاری از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی دلیل خود را برای ناراحتی از این تعطیلات، مجبور شدن به مراقبت از کودکان و انجام کارهای روزمره اضافی اعلام کرده‌اند.

برخی از والدین ژاپنی با اشاره به این که مراکز نگهداری از کودکان در این تعطیلات بسته هستند، نسبت به این تصمیم‌گیری اعتراض کرده‌اند. برخی نیز می‌گویند نمی‌دانند با اوقات فراغت و وقت اضافی خود در این ۱۰ روز چه باید کنند، چرا که هزینه‌های تورهای مسافرتی در تعطیلات افزایش یافته و با توجه به شلوغی‌ها نیز امکان مسافرت راحت وجود نخواهد داشت.

برخی کارگران مشغول در فروشگاه‌ها نیز از این که نمی‌توانند از این تعطیلات استفاده کنند و در این روزها به دلیل شلوغی‌ها مجبورند بیشتر کار کنند، ابراز نارضایتی کرده‌اند.

مدیر اجرایی یکی از اتحادیه‌های کارگران ژاپن نیز اعلام کرده بسیاری از کارگران که دستمزد خود را به صورت ساعتی یا روزانه دریافت می‌کنند در نتیجه تعطیلات با کاهش دستمزدهای خود روبه‌رو می‌شوند و به همین دلیل هیچ‌کس از چنین تعطیلات‌های طولانی مدت خرسند نخواهد بود.

بنا بر گزارش نیوزویک، امپراتور "آکی‌هیتو" اول ماه مه از سلطنت کناره‌گیری کرده و نوه او، "ناروهیتو" جانشین او خواهد شد. کناره‌گیری یک امپراتور در ژاپن برای نخسین بار پس از دو قرن صورت می‌گیرد. تعطیلات ۱۰ روزه تصویب شده توسط پارلمان ژاپن از ۲۷ آوریل تا ۶ مه خواهد بود.

نظرات بینندگان