arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۸۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۲۰ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۸

ارتش لایروبی معابر شهر پل دختر را انجام می دهد

بالگردهای ارتش علاوه بر انتقال امکانات و تجهیزات کمک های مردمی برای مردم سیل زده در 24 ساعت گذشته بیش از 400 نفر از آسیب دیدگان را به مراکز درمانی منتقل کرده اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده لشکر 84 خرم آباد ارتش اعلام کرد که ارتش لایروبی معابر و خیابان های شهر پل دختر را انجام می دهد.

امیر سرتیپ دوم مراد خوش کنار امروز (پنجشنبه) در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: نیروهای ارتش از روز گذشته کار لایروبی شهر پلدختر از گل و لای را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای تیپ 65 ویژه ارتش نیز به منظور خدمت رسانی به مردم در لرستان حاضر شده اند، گفت: بالگردهای ارتش علاوه بر انتقال امکانات و تجهیزات کمک های مردمی برای مردم سیل زده در 24 ساعت گذشته بیش از 400 نفر از آسیب دیدگان را به مراکز درمانی منتقل کرده اند.

فرمامده لشکر 84 تصریح کرد: سامانه تهیه و پخت غذای گرم و آشپزخانه سیار نیروی زمینی ارتش نیز با استقرار در شهرستان پل دختر، در هر وعده 10 هزار پرس غذای گرم آماده و در بین مردم سیل زده این منطقه توزیع می کند که تا امروز بیش از 50 وعده (50 هزار پرس غذا) توزیع شده است.

امیر خوش کنار گفت: نیروی هوایی ارتش نیز طی شب گذشته تا ظهر امروز با سه سورتی پرواز توسط هواپیماهای ترابری سی 130 و بوئینگ 707 خود، 41 تن بار شامل محموله کمک های مردمی و هلال احمر از قبیل چادر، پتو، چکمه، آب معدنی، مواد شوینده، مواد غذایی کنسروی و نان بسته شده را از طریق پایگاه شکاری شهید لشگری مهرآباد به مناطق سیل زده ارسال کرده است.

وی افزود: از روز گذشته تا ظهر امروز بالگردهای هوانیروز نیز با بیش از 180 سورتی پرواز اقلام مورد نیاز مردم در شهرهای پل دختر، معمولان، دورود، نورآباد، ماژین و دیگر مناطق سیل زده استان لرستان را توزیع کرده اند.

فرمانده لشکر 84 خرم آباد اعلام کرد: هواپیمای اف 27 و بالگردهای 212 نیروی دریایی نیز همراه با تکاوران، غواصان و تجهیزات مورد نیاز با 16قایق عملیاتی خود در اهواز مستقر شدند.

نظرات بینندگان