arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۹۰۹۱
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۸ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸

شهرداری تهران: خط 6 مترو کاملا ایمن است

مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در واکنش به حواشی مربوط به ایمنی خط 6 مترو تهران اعلام کرد: این خط کاملا ایمن و از تمام استانداردهای لازم برخوردار است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در واکنش به حواشی مربوط به ایمنی خط 6 مترو تهران اعلام کرد: این خط کاملا ایمن و از تمام استانداردهای لازم برخوردار است.

به گزارش ایرنا، این مرکز شامگاه شنبه اطلاعیه ای درخصوص حواشی مربوط به ایمنی این خط که قرار است امروز 9 کیلومتر از آن با سه ایستگاه مسافرگیری به بهره برداری برسد صادر کرد.
در این اطلاعیه که رونوشتی از آن به ایرنا ارسال شد، آمده است: خط 6مترو که امروز با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح خواهد می شود، طبق تمامی استانداردهای رایج و معمول مورد ارزیابی‌های لازم قرار گرفته و با تاییدیه مشاوران و مدیران شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از هر لحاظ ایمن و مورد اطمینان کامل است.
براساس این گزارش عصر امروز سند تاییدیه ایمنی شرکت‌ گروه مهندسین مشاور و مجری مبنی بر انجام تست‌های ایمنی خط 6 مترو شامل تهویه و هواسازها، سیستم ایمنی و اطفا حریق و سیگنالینگ نیز تقدیم کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران شده است.
این اطلاعیه خاطرنشان کرده است: اولویت مدیریت شهری و شهرداری تهران امنیت شهروندان است و هیچگاه در راستای بهره‌برداری و افتتاح پروژه‌ها امنیت، دقت و صحت فدای سرعت نخواهد شد.
خط شش مترو 32 کیلومتر طول و 31 ایستگاه دارد. این خط از حرم شاه عبدالعظیم آغاز و پس از طی یک مسیر جنوب به شمال در ایستگاه میدان شهدا با خط چهار، در امام حسین با خط دو، در ایستگاه شهدای هفت تیر با خط یک و در ایستگاه میدان ولیعصر با خط سه، تقاطع خواهد داشت و سپس به شمال غربی تهران منتهی می شود.

نظرات بینندگان