arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۹۱۴۱
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۱ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸

ترامپ پناهجویان آمریکای مرکزی اعضای یک خانواده گانگستری خطرناک هستند

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قانون پناهندگی در آمریکا را «فریب» خواند و باز هم پناهجویان ازکشور‌های آمریکای مرکزی به آمریکا را به انجام جنایت و خشونت در این کشور متهم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قانون پناهندگی در آمریکا را «فریب» خواند و باز هم پناهجویان ازکشور‌های آمریکای مرکزی به آمریکا را به انجام جنایت و خشونت در این کشور متهم کرد.

به گزارش روز یکشنبه تارنمای بیزنس اینسایدر، ترامپ پناهجویان مستقر در مرز‌ها را به تمسخر گرفت و گفت: «به نظر می‌رسد که آن‌ها برای «یو اف سی» (UFC) می‌جنگند.

(یو اف سی، یک سازمان برگزاری مسابقات هنر‌های رزمی ترکیبی است که در سال ۱۹۹۳ تأسیس شده و مقر آن در لاس وگاس مرکز ایالت نوادا است.)

وی در سخنان روز شنبه خود در جمع ائتلاف یهودیان جمهوری خواه در لاس وگاس نوادا به این موضوع اشاره کرد که موجی از خانواده‌های کشور‌های آمریکای مرکزی که به دنبال پناهجویی در آمریکا هستند در واقع اعضای یک خانواده گانگستری خطرناک هستند.

بیزنس اینسایدر افزود: اظهارات ترامپ در بحبوجه افزایش تعداد پناهجویان به آمریکا مطرح شده است که اداره گمرگ و محافظت مرزی آمریکا را تحت فشار قرار داده و باعث شده ترامپ بر «ضرورت» ساخت دیوار مرزی تاکید کند.

بر اساس این گزارش، با وجود توصیف ترامپ از مهاجران به عنوان عامل خشونت و جنایت در کشورش، طبق اطلاعات اداره گمرگ و محافظت مرزی آمریکا اکثر کسانی که از مرز مکزیک وارد خاک این کشور می‌شوند خانواده هستند و در بین آن‌ها تعداد زیادی زن وکودک دیده می‌شوند.

ترامپ همچنین از وکلایی که مهاجران را در زمینه چگونگی پاسخگویی به سوالات در مرز برای تقاضای پناهندگی راهنمایی می‌کنند، انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا سپس حامیان مهاجران را مسخره کرد به گونه‌ای که باعث خنده حضار شد.

وی به کسانی اشاره داشت که آمریکا را برای اتخاذ به اصطلاح خود او سیاست‌های هزینه برتری تحت فشار قرار داده اند تا به پناهجویان اجازه ورود به کشور دهند.

به گزارش ایرنا، ترامپ روز شنبه در پیام توییتری ضمن درخواست از متحدان خود برای بزرگ جلوه ندادن تعطیلی دولت و امنیت مرزی، اعلام کرد که همچنان از خواست خود برای احداث دیوار مرزی کوتاه نمی‌آید.

ترامپ همچنین در توییت دیگری هشدار داد که کاروان بزرگ و جدیدی از پناهجویان، تشکیل و راهی آمریکا شده است.

درخواست ترامپ برای تخصیص میلیارد‌ها دلار برای ساخت این دیوار، اختلافاتی را با کنگره رقم زد که به تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا منجر شد.

وزارت امور خارجه آمریکا چندی پیش اعلام کرد که این کشور کمک به سه کشور السالوادور، گواتمالا و هندرواس را که در مجموع به کشور‌های «مثلث شمالی» شهرت دارند، قطع کرده است.

نظرات بینندگان