arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۹۳۹۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۳ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸

همه چیز درباره ورزش کودکان / از کاهش وزن تا افزایش روحیه مثبت

این روزها کودکان در سرتاسر جهان به شدت کم تحرک شده اند و فعالیت های چندانی ندارند. بر همین اساس است که توصیه می شود والدین فرزندان خود را به تحرک و ورزش تشویق کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این روزها کودکان در سرتاسر جهان به شدت کم تحرک شده اند و فعالیت های چندانی ندارند. بر همین اساس است که توصیه می شود والدین فرزندان خود را به تحرک و ورزش تشویق کنند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، شاید نتوان تنها مقصر چاقی کودکان را ژن و استعداد چاقی دانست و بسیاری از کودکان به علت کم تحرکی و عدم انجام فعالیت های ورزشی با مشکل چاقی دست به گریبانند. برخی از رایج ترین عوامل چاقی کودکان امروزی عبارتند از :

_فعالیت زیاد با تبلت، گوشی هوشمند و کنسول های بازی

_مصرف زیاد فست فودها و خوراکی های نیمه آماده کارخانه ای

_عدم مصرف فیبر و خوراکی های طبیعی

_وابستگی زیاد به قند و مواد قندی کارخانه ای مثل پاستیل و شکلات

_عدم پیاده روی روزانه

_عدم ورزش منظم

_مصرف خوراکی های چرب و شور مثل چیپس و پفک به عنوان میان وعده

اما اگر قرار باشد به کودکان بگوییم این فعالیت ها را محدود کرده و فعالیت های صحیح را جایگزین کنند باید به فکر ورزش و تحرک کودکان هم بود. فعالیت های ورزشی کودکان را نمی توان ناگهان آغاز کرد و نیاز به برنامه ریزی و مقدمه چینی دارد.

همه چیز درباره ورزش کودکان / از کاهش وزن تا افزایش روحیه مثبت

درواقع باید برای کودکان فرصت فعالیت های ورزشی را بر اساس اصول استاندارد فراهم کرد. یکی از بهترین روش ها ثبت نام کودک در کلاس هایی است که می تواند با همسالان خود به خوبی ارتباط برقرار کرده و مشارکت اجتماعی داشته باشید. همین حضور همسالان، کودک را تشویق می کند بهتر ورزش کرده و به کاهش وزن خود فکر کند.

قطع برخی خوراکی ها یا کاهش شدید خوراکی با توجه به کم طاقتی کودکان می تواند ولع کودکان را افزایش داده و نتیجه معکوس داشته باشد. بنابراین بهتر است برای کاهش وزن کودکان از روش هایی مثبت تر و کاهش اندک اندک وعده های مخرب غذایی مثل چیپس و فست فودها و افزایش وعده های سالم تر استفاده کرد.

ثبت نام همزمان کودک در باشگاه و مشاوره گرفتن از متخصص تغذیه، اغلب تاثیری بسیار مثبت خواهد داشت. افزون بر این ها بهتر است اجازه دهید کودک ورزش مورد علاقه خود  را انتخاب کند و به زور او را مجبور به حضور در کلاس هایی که دوست ندارد نکنید.

اگر شما هم اضافه وزن دارید بهتر است برای تشویق کودک به ورزش و تحرکف خودتان هم در باشگاه ثبت نام کنید و به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید. سعی کنید اگر مسیر مدرسه کودک نزدیک است، صبح ها و ظهرها با او پیاده مسیر رفت و برگشت را طی کنید و تاکسی، سرویس مدرسه یا ماشین شخصی استفاده نکنید.

 

نظرات بینندگان