کد خبر: ۴۶۹۴۷۴
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۸ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸

پیش بینی بازار پررونق برای گوشی های تاشو / 30 میلیون تلفن قابل انعطاف تا سال 2023

پیش بینی های موسسه گارتنر حکایت از آن دارند که تا سال 2023 تعداد تلفن های قابل انعطاف یا تاشو به 30 میلیون دستگاه می رسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پیش بینی های موسسه گارتنر حکایت از آن دارند که تا سال 2023 تعداد تلفن های قابل انعطاف یا تاشو به 30 میلیون دستگاه می رسد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تلفن های قابل انعطاف این روزها توسط برندهای مختلفی در حال تهیه است و این تلفن های همراه به شدت با یکدیگر در رقابت هستند، با این وجود چندان عجیب به نظر نمی رسد که نرخ استفاده از تلفن های همراه تا سال 2023 به 30 میلیون دستگاه برسد.

بر اساس این پیش بینی، گوشی های تاشو تا سال 2023 حدود 5 درصد از بازار گوشی های هوشمند را تسخیر خواهند کرد. اگر این پیش بینی درست باشد بازار تبلت و لپ تاپ متاثر از این موضوع قرار گرفته و رکود را تجربه خواهد کرد.

رابرت کوززا تحلیلگر گارتنر می گوید: "ما انتظار داریم که کاربران زیادی از یک تلفن همراه قابل انعطاف استفاده کنند، بر این اساس همانطور که آنها گوشی هوشمند معمولی خود را کنار می گذرانند، صدها انتخاب جدید در دسترسشان قرار می گیرد.بر این اساس ما انتظار داریم که طی پنج سال آینده، شاهد تلفن های هوشمند متعددی باشیم که حتی در حوزه قیمت نیز به مرور زمان قیمت مناسب تری پیدا می کنند."

پیش بینی می شود تعداد تلفن های همراه در سال 2020، تلفن های همراه به رشد 1.2 درصدی می رسد. خرید لپ تاپ ها در سال 2019 حدود 3 درصد کاهش خواهد یافت و به  189 میلیون دستگاه می رسد. در سال 2019، تعداد کل سیستم های کامپیوتری به 258 میلیون سیستم می رسد و جالب است بدانید که  ویندوز 10 تا سال 2021 حدود 75 درصد از بازار حرفه ای کامپیوتر را نمایندگی خواهد کرد.

 

 

 

نظرات بینندگان