arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۶۹۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۸

تغییر رییس سازمان مدیریت بحران تهران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تغییر کرد و طی مراسمی «رضا کرمی» جایگزین «احمد صادقی» شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تغییر کرد و طی مراسمی «رضا کرمی» جایگزین «احمد صادقی» شد.

 مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران با تمرکز بر پیشگیری طی سالهای اخیر توانسته از وقوع حوادث غیر مترقبه ای چون سیل جلوگیری کند، گفت: تمرکز بر آموزش های شهروندی در زمینه مدیریت بحران باید به طور جدی دنبال شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم نقش سازمان مدیریت بحران بیش از پیش در بین ارگان ها و دستگاه ها پررنگ تر شود اذعان کرد: این سازمان نقش فرماندهی در زمان بحران های احتمالی را ایفا می کند، از این رو سایر دستگاه های مربوطه باید با هماهنگی های این سازمان اقدام نمایند.

کاظمی خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت بحران از نظر تجهیزات، امکانات و نیروهای تخصصی باید تقویت شود.

وی ضمن اشاره به سوابق ارزشمند دکتر رضا کرمی رییس جدید سازمان پیشگیری و مدیریت بحران به عنوان یک چهره برجسته علمی و دانشگاهی گفت: آقای کرمی با توجه به تخصص خود می تواند به تقویت و پیشرفت بیش از پیش این حوزه کمک کند.

کاظمی در ادامه ضمن تکریم رییس پیشین سازمان مدیریت بحران تهران و با بیان اینکه این سازمان به همت نیروهای پر تلاش خود در ایام تعطیلات عید توانست تهران را از خطر احتمالی سیلاب دور نگه دارد افزود: امیدواریم با حضور رییس جدید سازمان شاهد پیشرفت روزافزون باشیم.

در ادامه رضا کرمی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اقدامات ارزنده این سازمان گفت: طی سال های اخیر شاهد برنامه های اجرایی برجسته در حوزه های پیشگیری و مدیریت بحران بوده ایم و امیدوارم با استفاده از نظرات و تجارب متخصصان سازمان، در حفظ مجموعه و تقویت آن گام های استواری برداریم.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از اقدامات این سازمان مغفول مانده و دیده نشده تصریح کرد: مدیریت داده محور نیازمند تقویت است و همچنین بهره گیری از سیستم های هوشمند و اپلیکیشن های اطلاع رسانی و آموزشی ویژه شهروندان، برگزاری مانورهای آمادگی و تقویت مشارکت شهروندان در محلات و دانش آموزان مدارس از جمله برنامه های پیش رو این سازمان خواهد بود.

در ادامه، احمد صادقی رییس سابق سازمان مدیریت بحران و مشاور شهردار تهران در پیشگیری و مدیریت بحران، با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی این سال ها گفت: تدوین و تصویب لایحه های گسلی شهر تهران ، برنامه کاهش خطرپذیری و سامانه هشدار سریع زلزله از مهم ترین دستاوردهای این سازمان بشمار می رود.

وی ادامه داد: طی این سال ها رویکرد مدیریت بحران از پاسخ محور به خطر محور تغییر یافت و جنبه های مدیریت بحران از پیشگیری تا بازتوانی مورد توجه قرار گرفت و امیدواریم در آینده رویکرد تمام مخاطرات از جمله تاب آوری سرلوحه اقدمات پیش رو قرار گیرد.

براساس گزارش شهرنوشت، رضا کرمی دکترای مهندسی عمران - زلزله از دانشگاه صنعتی شریف و استاد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی که سوابق شغلی از جمله مدیریت طرح مقاوم­ سازی نیروگاه ها، دیسپاچینگ ها و پست های انتقال نیرو شرکت سهامی خدمات مهندسی برق – مشانیر، مدیریت طرح مقاوم سازی لرزه ای 9 نیروگاه، هفت دیسپاچینگ و 16 پست انتقال نیرو با همکاری بیش از 10 شرکت مهندسی مشاور، هدایت فعالیت های مطالعاتی و بعضا تحقیقاتی و مقاوم سازی، مشاور عالی مقاوم سازی پست های انتقال نیروی سیرجان و یزد، تهیه دستورالعمل طراحی لرزه ای پست های انتقال نیروی کشور با تهیه بیش از 10 گزارش علمی جامع و ارائه دو سمینار آموزشی برای دست اندرکاران صنعت برق و مشاور مدیریت طرح مقاوم سازی مدارس را در کارنامه خود دارد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان