arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۷۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۱ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸

ذخیره میلیون ها عکس در یک اپلیکیشن بدون اجازه کاربران / آموزش هوش مصنوعی با تصاویر سرقتی

گزارشات دنیای فناوری حکایت از آن دارند که اپلیکیشن “Ever” بدون اجازه کاربران میلیون ها عکس را که افراد در این برنامه قرار داده اند بدون اجازه ذخیره سازی کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 گزارش های دنیای فناوری حکایت از آن دارند که اپلیکیشن "Ever" بدون اجازه کاربران میلیون ها عکس را که افراد در این برنامه قرار داده اند بدون اجازه ذخیره سازی کرده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اپلیکیشن "Ever" یک اپلیکیشن  برای یاداوری خاطرات تصویری کاربران است که به نظر می رسد از عکس های آنان برای توسعه تکنولوژی تشخیص چهره سوء استفاده کرده است.

اگرچه شرکت سازنده این اپ اعلام کرده که هرگز از تصاویر کاربران در برنامه آموزشی خود استفاده نمی کند، اما به نظر می رسد پشتیبان گیری از تصاویر بدون اجازه صاحبان آن یک اقدام کاملا غیرقانونی است و تبعاتی جدی خواهد داشت. اغلب افرادی که از این سرویس برای ارسال عکس های خود استفاده کرده اند، مقاصد تجاری داشتند. اما این برنامه به وضوح اطلاعات کاربران را افشا کرده است.

ذخیره میلیون ها عکس در یک اپلیکیشن بدون اجازه کاربران / آموزش هوش مصنوعی با تصاویر سرقتی

بخش تکنولوژی خبرگزاری سی ان بی سی با هفت کاربر وب سایت Ever صحبت کرد و اکثر آنها نمی دانستند که عکس های آنها برای توسعه تکنیک تشخیص چهره استفاده می شود. داگ آلی ، مدیر عامل شرکت Ever AI، در یک ایمیل گفت که گزارش ها نادرست است و این شرکت هرگز تصاویری را که از طریق برنامه Ever تهیه شده برای رسیدن به تکنولوژی تشخیص چهره با کمک هوش مصنوعی مورد استفاده قرار نمی دهد.

اما مشخص نیست تا چه حد می توان به این ادعا اعتماد کرد. توسعه دهندگان سیستم های تشخیص چهره، با تغذیه از برنامه های نرم افزاری می توانند به میلیون ها عکس را برای آموزش هوش مصنوعی دست یابند. درواقع هوش مصنوعی از طریق تصاویر دریافتی بهتر از قبل عمل می کند اما انجام این کار بدون اجاره کاربران یک اقدام کاملا غیراخلاقی است.

نظرات بینندگان